Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden bir tanesi olan Toshiba’nın Türkiye’de en çok satılan televizyonlarından olan 55UA2263DT 55 inç Android TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toshiba 55UA2263DT 55 inç Ultra HD Android televizyon kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Japon elektronik devi Toshiba, bilgisayar ve televizyon konusunda çok kaliteli, dünya çapında adını duyurmuş bir markadır. Ancak girdiği ekonomik kriz sonucu Toshiba, TV birimini satılığa çıkarttı. Türkiye’den Vestel’in de teklif verdiği Toshiba’nın televizyon birimini Çinli Hisense şirketi aldı. Ancak Toshiba markasıyla üretimler yapmaya devam etti. İhalede rakibi olan Vestel ile anlaşan Hisense, Türkiye’de Toshiba lisansı ile üretim işini Vestel’e verdi. Böylelikle Toshiba markalı televizyonlar Türkiye’de Vestel fabrikalarında üretilmeye başladı.

Toshiba’nın televizyon konusunda uzun yıllardır kazandığı tecrübesi vardır. Buna rağmen Vestel’de televizyon konusunda uzun yıllardır ülkemizde üretim yapan markadır. Toshiba’nın Türkiye’de en çok satılan modellerinden bir tanesi olan 55UA2263 ve 55UA2263DT modeli uygun fiyatı, kalitesi ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca bu televizyon A101 gibi indirim marketlerde çok daha ucuza satılabiliyor.

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 55 inç yani 139 cm büyüklüğünde düz ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K yayın destekliyor. 3840X2160 ekran çözünürlüğüne sahiptir. SMR 1900 yenileme yazılımı ve 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. HDR ve HDR10 yayın desteği var. Ayrıca Dolby vision ve HLG görüntü desteği vardır.

Ses Özellikleri: 20 W gücünde hoparlörü bulunuyor. Dolby atmos, dolby diital ve dolby audio gibi ses ve video çözücüleri var.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi sistemi Wi-Fi 5.0 sürümüdür. Böylelikle kablosuz interneti en hızlı ve kesintisiz şekilde alabilirsiniz. ethernet/LAN kablo girişi ile kablolu internet imkanı sağlıyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. HDMI-CEC özelliği ile pek çok cihazla uyumlu halde çalışabilir. Optik dijital ses çıkış yeri mevcuttur. Kulaklık giriş yeri ve ek abonelik gerektiren yayınları cihaza ihtiyaç duymadan Cammon Interface (CI+) oynatabilme özelliği sunmaktadır. Yine birer adet analog ve uydu anten giriş yeri vardır. Bu televizyonda dahili uydu alıcı mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV özelliği Google TV 11 işletim sistemiyle desteklenmektedir. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü gelmektedir. ancak isterseniz Google Play Store üzerinden uygulama yükleyebilirsiniz. Ses tanıma özelliği sayesinde sesli komut alabilmektedir. 4 çekirdekli işlemcisi bulunuyor. Ayrıca 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. Bluetooth, Google Assistant, ekran yansıtma ve Chromecast gibi diğer multimedya özelliklerine sahiptir.

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Android TV Kullanıcı Yorumu

Evim için yeni ve kaliteli bir televizyon almak istiyordum. Bu yüzden araştırmalar yapıyordum. Adı duyulmamış markalar yerine daha çok bilenen markaya sahip televizyon almak istiyordum. Toshiba’nın Vestel üretimi olduğunu biliyordum. Zaten 15 yıldır evimde Vestel’in 40 inç televizyonunu sorunsuz şekilde kullanıyorum. Çok memnun olduğum için A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Toshiba 55UA2263 model kodlu televizyonu aldım.

Daha kutusundan çıkarttıktan sonra kaliteli ve güzel tasarımı dikkatimi çekti. V tipi ayaklarını bağlamak bir kaç dakikamı aldı. Zaten Android olması sebebiyle bir kaç dakika içinde kurulumu bitip izlenebilir hale geldi. Benim ve evdekilerin ilk dikkatini çeken şey görüntü kalitesi oldu. Yayın sanki ekranda değil yanımda oynuyormuş gibi hissettim. Ses kalitesine hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz. Kesinlikle karıncalanma ve cızırtı sesi olmuyor. Kanal geçişleri sırasında en ufak bekleme ve donma gibi şeyler olmuyor. Kumandasında düğmeler çok güzel yerleştirilmiş. Başka televizyonda hangi düğme neredeydi diye alışmak zor olurken bu televizyonda bununla karşılaşmıyorsunuz. Tek düğme ile netflix ve Youtube girişi yapıyor. Ayrıca bekleme olmuyor. Sanki kanal değiştirir gibi tv kanalı izlerken netflix’e bağlanıyor.

Toshiba 55UA2263DT 55 İnç Android TV Alınır Mı?

Vestel markasının arkasında  olması bu televizyonu almak için en büyük sebeplerden bir tanesi. Bir defa Vestel servis garantisi altında olması insana güven veriyor. Toshiba’nın kalitesinde en ufak bir düşme olmadan muhteşem bir üretim yapılmış. Her konuda tam bir fiyat performans listesi. Parasına göre kıyasladığınız zaman bu özelliklerde bu fiyata başka hiçbir televizyon olmadığını göreceksiniz. Ben ve kullanan herkes televizyondan çok memnun. Eğer almak isterseniz gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.