Onvo OV55500 55 İnç Webos Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli televizyon üreticisi Onvo’nun 55 inç ekrana sahip OV55500 model kodlu Ultra HD WEBOS 2.0 Smart LED TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo OV55500 55″ Ultra HD WEBOS 2.0 Smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Piyasada çok farklı marka ve modellerde televizyonlar bulunuyor. Bazıları tüm dünyada tanınırken bazıları yerli marka olduğu için sadece Türkiye’de satılmaktadır. Onvo’da Türkiye’nin son yıllarda adını çok fazla duyuran yerli markalarından bir tanesidir. Ürettiği televizyonda LG parçalarını ve yazılımını kullanmaktadır. Bugün Türkiye’de en çok tercih edilen ekran boyutu 55 inç olanlarıdır. Çünkü Türkiye’de ortalama ev büyüklüğüne göre üretilmiştir. Onvo’nun en son çıkarttığı televizyon modellerinden bir tanesi olan Onvo OV55500 55 inç Ultra HD WEBOS 2.0 Smart LED TV özellikleri ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Bu televizyon A101 marketlerde çok uygun fiyatlara satılabiliyor.

Onvo OV55500 55 İnç Webos Smart LED TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 55 inç yani 139 cm büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K çözünürlük standardına sahiptir. 3840X2160 ekran çözünürlüğüne sahiptir. SN 1000 yenileme yazılımı ile çok hızlıdır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. HDR ve HDR10 yayın desteği bulunuyor.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde hoparlör sistemi vardır. Dolby Audio ses özelliği ile en az karıncalanma yaratan ses sistemine sahiptir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili Wifi sistemi bulunuyor. Ancak isterseniz ethernet/LAN girişi ile kablolu olarak internet bağlantısı sağlayabiliyorsunuz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik dijital ses çıkış yeri vardır. Ayrıca kulaklık giriş yeri mevcuttur. Common Interface özelliği sayesinde ek bir cihaza ihtiyaç duymadan abonelik gerektiren yayınları izleyebilirsiniz.

Multimedya ve Donanım Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Zaten Smart TV özelliğini yapay zeka destekli LG ThinQ AI yazılımı destekliyor. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Uygulama yükleyebilme özelliği mevcuttur. 4 çekirdekli işlemci sayısına sahiptir. Bu televizyonda webOS işletim sistemi kullanılmıştır. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunmaktadır. Bluetooth, ekran yansıtma ve USB ile müzik, video ve fotoğraf oynatma özelliği vardır.

Onvo OV55500 55 İnç Webos Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldığım için mevcut 40 inç televizyonum küçük geliyordu. Onu mutfağa takıp 55 inç ekrana sahip televizyon almak istiyordum. Çocuklar internetli olmasını çünkü Netflix ve Youtube izlemek istiyorlardı. Teknoloji marketlerde araştırma yaparken fiyatların çok yüksek olduğunu görüyordum. Bu sırada A101 markette Onvo OV55500 model televizyonun satıldığını gördüm. Araştırma yaptığımda bu televizyonda LG parçaları kullanılması beni kendine çekti. Televizyonu aldım ve kutusundan çıkarttıktan sonra V tipi ayaklarını kısa sürede kurdum. Kurulumu çok basit oldu ve kısa sürede izlenebilir hale geldi. Ekran açıldığı zaman canlı ve parlak renkleri dikkatimi çekti. Hatta destekliyor mu diye internetten 8K bir video açtım muhteşem şekilde destekledi. LG paneli bu televizyonda çok iyi iş görüyor. Kanal geçişlerinde bir takılma, donma ve siyah ekran gibi şeyler asla olmuyor. Çok seri ve hızlı bir televizyon. İnternet bağlantısı çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Ayrıca modem evin diğer ucunda olmasına rağmen en ufak bir kesinti olmadan çekiyor. Netflix ve Youtube gibi uygulamaları izlerken kesinlikle bir sorun yaşamadım. Bazı televizyonlarda uygulamadan atma oluyor ama bundan aylardır bir kere bile denk gelmedim. Bana göre en büyük ve tek eksikliği ses kalitesinin biraz düşük olması. Bende bu sorunu ek bir tv ses sistemi alarak çözdüm. Onvo bu konuda kendini biraz geliştirirse bu televizyon piyasada çok daha fazla yer alır. Görüntüsü çok teknolojik ve güzel. Evime gelen misafirler Onvo marka olduğunu duyunca şaşırıyorlar. Hatta benden görüp alan bir kaç kişi daha oldu. Kumandasını ayrıca anlatmak istiyorum. Çünkü adamlar öyle bir kumanda tasarlamış ki kullanımı çok kolay. Tek tuşla istediğiniz her şeyi yapıyorsunuz.

Onvo OV55500 55 İnç Webos Smart LED TV Alınır Mı?

Onvo markasına eğer ön yargılı davranıyorsanız yanlış düşünüyorsunuz diyebilirim. Bu televizyon fiyat performans açısından en iyi cihazlar arasında. WebOS yazılımı bir televizyonda olabilecek en iyi yazılım. Diğer taraftan A101 gibi marketlerde bu kadar ucuza satılması herkesin böylesine kaliteli bir televizyona ulaşmasını sağlıyor. Eğer sizde bir televizyon almak istiyorsanız Onvo OV55500 model 55 inç televizyon parasına göre alabileceğiniz en iyiler arasında yer alıyor. Görül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.