Kumtel LX-9320 70 L Midi Fırın Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en eski fırın markalarından bir tanesi olan Kumtel’in LX-9320 model kodlu 70 litre hacimli midi fırını nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kumtel LX-9320 midi fırın kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Her şeyden önce Kumtel markasından biraz bahsetmek gerekiyor. Kumtel 50 yılı aşkın bir zamandır fırın üretimi yapan bir markadır. Bazı markalar her ürünü üretirler. Ancak Kumtel’in asıl uzmanlık alanı fırındır. Bu yüzden Türkiye’de fırın markası denildiği zaman insanların aklına ilk gelen markalardan bir tanesi Kumtel olarak karşımıza çıkmaktadır. Kumtel’in piyasada ev ve sanayi tipi kullanıma uygun onlarca fırın modeli bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Kumtel LX-9320 70 Litre Jet midi fırın modeldir. Kumtel, Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde piyasaya fiyatının çok daha altına cihazlar satmaktadır.

Kumtel LX-9320 70 L Midi Fırın Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 2500 W ısıtma gücü üretmektedir. 3 farklı pişirme fonksiyonu mevcuttur. Fırının yan tarafları emaye ile kaplanmıştır. 70 litre fırın hacmi dört kişilik bir aile için yeterince güçlüdür. Mekanik zamanlayıcı bulunmaktadır. Ön tarafında ısıya dayanıklı tek cam yer alıyor. İçerisinde 1 adet emaye tepsi ve bir adet ızgara teli çıkmaktadır. Pişirmeyi takip edebilmeniz için sarı ışığı bulunmaktadır.

Kumtel LX-9320 70 L Midi Fırın Kullanıcı Yorumu

Evime bir fırın almam gerekiyordu. Ancak fırın fiyatları çok pahalı olduğu için ciddi bir araştırma yapıyordum. Benim gibi ev kadınları çok iyi bilir. Fırının kaliteli olması çok önemli. Markasız fırınlar pişirdikleri şeyleri ya yakar, ya da bir tarafını pişirirken bir tarafını çiğ bırakırdı. Bu yüzden Kumtel’in markasına ve kalitesine güvendiğim için Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm LX-9320 70 L Midi Fırın aldım.

Öncelikle çok kaliteli ve güzel bir fırın olduğunu söylemeliyim. Görüntüsü ankastre gibi duruyor. Kemikli et ve tavuk gibi et yemeklerini içi sulu sulu olacak şekilde çok iyi bir şekilde pişiriyor. Çocuklarım kek sevdiği için haftada bir iki defa yapıyorum. Altını üstünü çok iyi biçimde pişiriyor. Yaptığım börekler sanki pastanede yapılmış gibi duruyor. Pişirilmesi en zor olan su böreğini bile muhteşem şekilde yapabiliyorum. Sıcaklık ayarı çok hassas olduğundan istediğim yer yemeği çok ince ayarla pişirebiliyorum.

Kumtel LX-9320 70 L Midi Fırın Alınır Mı?

Fırın tercihinde markanın çok önemi vardır. Kumtel, fırın konusunda çok ileri bir marka. Yılların verdiği tecrübe ile birlikte fırınları hem uzun ömürlü hem de kaliteli oluyor. Bu fırın Bim markete indirimli ürün olarak piyasasının neredeyse yarı parasına geldi. Bende hiç düşünmeden aldım. Eğer sizin de fırın ihtiyacınız varsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.