Volta VM4 Neo Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli taşıt üreticilerinden bir tanesi olan Volta’nın üç tekerlekli elektrikli moped modeli Volta VM4 Neo nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VM4 Neo üç tekerlekli elektrikli moped kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli araçlar günden güne daha fazla popüler hale gelmeye başladı. Özellikle tek kişilik araçlar şehirlerde çok daha fazla kullanılır hale geldi. Bunda en büyük sebep yakıt fiyatlarının yüksek olması ve trafik çilesinin çekilmez bir hal almasıdır. Bu konuda elektrikli bisiklet, moped ve elektrikli scooter gibi taşıtlar yollarda çok daha fazla görülür hale geldi. İki ve üç tekerli elektrikli araçlar konusunda Türkiye’de insanın aklına gelen ilk markalardan bir tanesi Volta olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen her kullanıcı grubuna ait bir aracı mevcuttur. Bunlardan en yeni piyasaya sürdüğü taşıtlardan olan VM4 Neo üç tekerlekli elektrikli moped özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu araç A101 markette kampanya ürünü olarak çok ucuza satılabiliyor.

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 1000 W gücünde elektrik motoru bulunuyor. 60 V 20 Ah bir batarya kapasitesi mevcuttur. 126 kg ağırlığında olup 95 kg taşıma kapasitesine sahiptir. VRLA tipi jel bataryası 6-8 saat arasında şarj olmaktadır. En yüksek hızı 25 km/s olup, tek şarj ile 45-50 km yol gidebilmektedir. Ön ve arka tekerlerinde kampana fren sistemi kullanılmıştır. Aktarma olarak diferansiyel motor sistemi mevcuttur. Tek kişilik oturma konumuna sahiptir. Dijital LED gösterge ekranına sahip olup anlık hız, toplam yapılan yol, şarj durumu ve sinyal göstergeleri vardır. Yine bu araçta sağ ve sol dikiz aynaları yer almaktadır. Anahtarlı çalıştırma sistemi ile oldukça güvenlidir. Direksiyonu kilitlenebilmektedir. Koltuğu öne arkaya ayarlanabilir. Gaz kolunun çevirmeli olması hızınızı ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben belden aşağısı engelli olan birisiyim. Bu yüzden dışarı çıktığım zaman bir araca ihtiyaç duyuyorum. Özellikle ev çevresinde market ve diğer işlerimi görmem için elektrikli araç arıyordum. A101 markete aktüel ürün olarak geldiğini gördüğüm Volta VM4 Neo elektrikli moped aldım. Tasarımı çok güzel ve şık duruyor. Koltuğu çok rahat ve kol dayamaları çok yardımcı oluyor. Motor gücü çok güzel. Dim dik yokuşlarda bile zorlanmadan çıkabiliyor. Bazen Ankara gibi dik yokuşların şehirde 35-40 km menzili görüyorum. Frenleri güçlü ve güven veriyor. Ani durmam gerektiğinde kısa mesafe içerisinde durabiliyor. Kullanım çok kolay ve pratik. Çok defa yağmurda kaldım bir şey olmadı. Suya karşı dayanıklı bir yapısı var. Ben şarja akşamdan takıyorum sabaha kadar dolmuş halde alıyorum.

Volta VM4 Neo Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Alınır Mı?

Şehir içinde kullanmak için ideal bir araç diyebilirim. Tüm işinizi rahatlıkla görebiliyorsunuz. Benim her ihtiyacımı fazlasıyla görüyor. A101 markete piyasa fiyatının çok daha ucuzuna geliyor. Özelliklerine baktığınız zaman çok şey sunduğunu görürsünüz. Benim elim ayağım olmuş durumda.

Volta VM4 Neo Detaylı Teknik Özellikleri
Motor Gücü 1000  watt
Batarya Kapasitesi 60 V 20 Ah
Şarj Süresi 6-8 Saat
Batarya Tipi VRLA Jel
Menzil 45-50 km
Maksimum Hız 25 km/s
Net Ağırlığı 126 kg
Taşıma Kapasitesi 95 kg
Rampa Tırmanma Açısı %15 Meyil
Ön Fren Kampana
Arka Fren Kampana
Ön Far LED
Oturma Konumu 1 Kişi
Kol Dayama Var
Kontak Anahtarı Var
Gösterge Ekranı Var (Dijital LED)
ECU Sistemi Var
Gaz Kolu Var
Dikiz Aynası Var
Sağ ve Sol Sinyal Var
Garanti Süresi 2 Yıl

 

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.