TCL 43L5A 43 İnç Smart Google TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Son zamanlarda adını çok fazla duyuran markalardan bir tanesi olan TCL’nin 43L5A model kodlu 43 inç smart Google TV nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca TCL 43L5A 43 inç Smart Google TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Çok değil bundan 10 yıl öncesine kadar Türkiye’de televizyon markası bir elin parmaklarını geçmeyecek kadardı. Bu durum fiyatlarının çok pahalı olmasına neden oluyordu. Ancak Türkiye televizyon pazarına son yıllarda yerli yabancı pek çok marka giriş yaptı. Bunlardan bir tanesi de Çinli teknoloji devi TCL olarak karşımıza çıkmaktadır. TCL, şuan için dünyanın en çok televizyon üreten 3 markasından bir tanesidir. Tüm parçalarını kendi imkanlarıyla üreten TCL’nin 43 inç ekrana sahip modeli 43L5A Smart Google TV modeli özellikleri ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Hatta bu model Bim marketlerde piyasa fiyatının çok daha altına satılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: TCL 32S5400A 32 İnç Android TV Nasıl ve Alınır Mı?

TCL 43L5A 43 İnç Smart Google TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 43 inç yani 108 boyutunda LED ekranı bulunuyor. Full HD çözünürlük standardı mevcuttur. 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. 50/60 Hz ekran çözünürlüğü mevcuttur. HDR ve HDR10 yayın desteği vardır. Ekran kontrastını bulunduğu ortamın ışığına göre ayarlayan Micro Dimming özelliği bulunmaktadır.

Ses Özellikleri: 19 W gücünde 2.0 hoparlör sistemi bulunuyor. Çok net ve pürüzsüz ses çıkışı sağlamaktadır. Dolby digital ve Dolby audio ses özellikleri mevcuttur.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi özelliği sayesinde kablosuz internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Ancak isterseniz ethernet/LAN kablosu ile de bağlanabilirsiniz. 1 adet USB ve 2 adet HDMI giriş yeri mevcuttur. Optik ses çıkışı ve kulaklık giriş yeri bulunmaktadır. 1 adet analog ve 1 adet uydu anten giriş yeri vardır. Dahili uydu alıcısı mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği vardır. Smart TV olduğu için internet tabanlı yayınlar izlenebilir. Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları üzerinde yüklü olarak gelmektedir. Ancak isterseniz Google Play Store üzerinden uygulama yükleyebilirsiniz. Android TV işletim sistemine sahiptir. 4 çekirdekli işlemcisi ve 1.45 GHz işlemci hızı bulunuyor. Android TV işletim sistemine sahiptir. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunmaktadır. Bluetooth, Google Assistant, ekran yansıtma ve Türksat kanal güncelleme sistemi bulunuyor.

TCL 43L5A 43 İnç Smart Google TV Kullanıcı Yorumu

Evimde kullandığım televizyon bir kaza sonucu kırıldığı için yenisini almak istiyordum. Oturma odam çok büyük olmadığından 43 inç ekranın yeterli olacağını düşünüyordum. TCL, marka televizyonlar bir süredir dikkatimi çekiyordu. Bim markete aktüel ürün olarak geldiğini görünce bir tanesi aldım. Daha kutusundan çıkartırken çok kaliteli yapısı dikkatimi çekti. Android TV olması benim gibi teknolojiden uzak birisinin bile yardım almadan kurmasını sağladı. Kısa bir kurulumdan sonra izlenebilir hale geldi. Kanal açıldığında muhteşem parlak ve canlı görüntü dikkatimi çekti. Ses kalitesi ise sanki hoparlörden değil yanımda konuşuyormuş gibi. Kanal geçişleri sırasında en ufak bir takılma ve donma gibi şeyler olmuyor. Netflix ve Youtube gibi uygulamalardan film ve video izlerken atma, donma takılma olmuyor. İnternet bağlantısını sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde sağlıyor. Kumandası çok fonksiyonel ve karışık değil. Ekran çerçevesi o kadar ince ki, sadece ekrandan oluşuyor gibi görüntüsü var.

TCL 43L5A 43 İnç Smart Google TV Alınır Mı?

TCL markası son yıllarda adını çok fazla duyurmaya başladı. Çin markası olması aklınızda şüphe uyandırmasın. Bugün en kaliteli bildiğiniz markalardan kalite olarak hiçbir eksik yanı yoktur. Bence piyasadaki en iyi televizyon markalarından bir tanesidir. 43L5A modeli bir televizyonda olması gereken hemen her özelliği bünyesinde barındırıyor. Bim market gibi yerlerde piyasa fiyatının yüzde 30 civarında daha ucuzuna satılabiliyor. Sizde 43″ Android televizyon arıyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.