Dijitsu DS9800 50 İnç Android LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Yerli marka olan Dijitsu’nun DS9800 50 inç UHD Android LED TV nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu DS9800 50 inç UHD Android LED televizyon kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Cihazı incelemeye başlamadan önce Dijitsu’dan biraz bahsedelim. 2000’li yıllarında başında su sebili üretimiyle hayatına başlayan Dijitsu daha sonra klima, havalandırma ve ısıtıcı modelleri üretmeye başladı. Her geçen gün daha fazla büyüyen marka bugün beyaz eşya, televizyon hatta telefon bile üretir devasa bir şirket haline gelmiştir. Türkiye’nin yerli markası olan Dijitsu’nun cihazları her geçen gün daha fazla evde yer almaktadır. Bim, A101, Migros ve Şok gibi zincir marketlerde çok uygun fiyatlara cihazlarını satmaktadır. Dijitsu’nun Televizyon konusunda çok ciddi yatırımları olmuştur. Teknoloji olarak çağın gerektiği ne varsa televizyonlarına uygulayan marka her gün kendini daha çok geliştirmektedir. Bu konuda en yeni ve kaliteli televizyon modellerinden bir tanesi olan 50DS9800 50 inç UHD Android TV modeli uygun fiyatı, özellikleri ve kalitesi ile dikkat çekmektedir.

Dijitsu DS9800 50 İnç UHD Android LED TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde yani 126 cm LED ekranı bulunuyor. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü ve Ultra HD 4K yayın kalitesi bulunuyor. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. 9.5 ms ekran tepki süresi ile oldukça hızlıdır. HDR ve HDR10 yayınlarını desteklemektedir.

Ses Özellikleri: 20 W gücünde hoparlörü bulunuyor. Oldukça net ve kaliteli ses çıkışı sağlamaktadır.

Multimedya ve Donanım Özellikleri: Android TV işletim sistemine sahiptir. 3D yayın desteği bulunmuyor. Smart TV özelliğinde Prime Video, Exxen, Netflix ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. İsterseniz market üzerinden uygulama yükleyebiliyorsunuz. 4 çekirdekli işlemci sayısı bulunuyor. 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Bu cihaz 50DS9800 model koduyla satılmaktadır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili Wifi sistemi ile kablosuz internet bağlantısı sağlanabiliyor. Ancak isterseniz Lan/Ethernet kablosu ile bağlantı yapabilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Commun Interface (CI+) özelliği ile ek cihaz gerektiren TV uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Dahili uydu alıcısı mevcuttur. 1 adet kablolu ve 1 adet uydu anten giriş yeri vardır.

Dijitsu DS9800 50 İnç UHD Android LED TV Kullanıcı Yorumu

Evime yeni bir televizyon almak istiyordum. Ekranının 50 inç olması benim odamın büyüklüğü için yeterliydi. Ancak kesinlikle Android TV olmasını istiyordum. Teknoloji marketlerde araştırma yaparken fiyatlarının neredeyse bir servet olduğunu görüyordum. Ancak ben tek memur maaşıyla geçindiğim için daha uygun fiyatlı bir televizyon arıyordum. Bu sırada Bim markete haftanın indirimli ürünü olarak geldiğini gördüğüm Dijitsu DS9800 50 inç UHD Android LED televizyon aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra ayaklarını bağlamak çok kolay oldu. Fişe taktıktan sonra kısa bir kurulum aşamasını geçtim ve izlenebilir hale geldi. Zaten Android işletim sistemini kullanmak çok kolay. Ekran açıldığında ilk dikkatimi çeken şey görüntü kalitesi ve ekranının netliği oldu. Kanal geçişleri sırasında hiç bekleme ve siyah ekran olmuyor. Çok seri ve performanslı bir televizyon. HD kalitesinde muhteşem yayınlar izleyebiliyorsunuz. Netflix ve Youtube uygulamalarına tek tuşla ulaşabiliyorsunuz. Zaten internet bağlantısı çok hızlı şekilde oluyor. Modem evin öbür ucunda olmasına rağmen başarılı bir şekilde çekiyor. Televizyon gerçekten muhteşem performans sergiliyor. Ses kalitesi beklediğimden çok daha iyi çıktı. Buna rağmen ben ek ses sistemi ile sinema keyfi gibi izliyorum. Asla donma ve uygulamadan atma gibi şeyler olmuyor. Televizyonun kumandası çok güzel dizayn edilmiş. Tuş karışıklığı yaşamıyorsunuz. Görünüm olarak çok şık ve teknolojik duruyor. Benden görüp alan arkadaşlarım bile var.

Dijitsu DS9800 50 İnç UHD Android LED TV Alınır Mı?

Günümüzde artık televizyon akıllı olmaya başladı. Bunlardan en iyi Android işletim sistemine sahip olanlar olarak karşımıza çıkıyor. Android TV kullanım kolaylığı sağlıyor. Teknolojiden uzak yaşlı bir kişi bile hiç yardım almadan Android TV’yi kurabilir. Ancak fiyatları çok pahalı oluyor. Ama şu var ki Dijitsu gibi markalar bize az para ile Android TV gibi teknolojik televizyonlara ulaşma imkanı sağlıyor. Ben bu televizyonu 6 aydır falan kullanıyorum ve çok memnunum. Fiyat performans açısından listenin en üst sıralarında yer alması gerektiğini düşünüyorum. Fiyatına baktığını zaman emsali olan televizyonların yarı parasına satılıyor. Dijitsu zaten Türkiye’de oldukça yaygın servis ağına sahip bir marka. Sizde 50″ televizyon almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.