Dijitsu DW9900 65 İnç WebOS TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli televizyon üreticisi Dijitsu’nun 65DW9900 model kodlu 65 inç webos televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu DW9900 65 inç webos tv kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Yerli televizyon üreticileri son zamanlarda sayısını bir hayli artırmış durumda. Bunlardan en eski olanlarından Dijitsu, Türkiye televizyon pazarında ciddi yer edinmeye başlamıştır. Dijitsu uygun fiyatına rağmen oldukça kaliteli bir özellikli cihazlar üretmektedir. Bir televizyonda olması gereken hemen her özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca Dijitsu, teknoloji konusunda çok ileri olduğunu ürettiği cihazlarla kanıtlamıştır. Bim ve A101 gibi marketlerde kampanyalı ürün olarak satılabiliyor. Dijitsu’nun en yeni çıkarttığı 65 inç ekrana sahip modeli 65DW9900 webos tv parasına göre alınabilecek en iyi televizyonlar arasında duruyor.

Dijitsu DW9900 65 İnç WebOS TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 65 inç büyüklüğünde yani 164 cm ekranı LED ekranı bulunuyor. Bu ekran ultra HD 4k çözünürlük standardına sahiptir. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor.

Ses Özellikleri: Televizyonda 16 W gücünde hoparlör bulunuyor. Herhangi bir ek ses özelliği olmamasına rağmen oldukça kaliteli ses çıkışı vermektedir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi alıcısı sayesinde kablosuz internet bağlantısı imkanı sağlıyor. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunuyor. Optik ses çıkışı ve kulaklık giriş yeri mevcuttur. Dahili uydu alıcısı vardır. 1 adet kablolu anten ve 1 adet uydu anten giriş yeri bulunmaktadır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği bulunmuyor. Televizyonda webOS işletim sistemi bulunmaktadır. Smart TV özelliğinde Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca istenilirse uygulama yükleyebilme özelliği mevcuttur. 4 çekirdekli işlemcisine 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Bluetooth, ekran yansıtma ve akıllı kumanda gibi özellikleri bulunuyor.

Dijitsu DW9900 65 İnç WebOS TV Kullanıcı Yorumu

Yeni bir ev aldım ve salonuna televizyon almam gerekiyordu. Salonu çok büyük olduğu için 65 inç bir televizyon araştırıyordum. Ancak fiyatlarına baktığım zaman neredeyse bir otomobil fiyatına olduklarını görüyordum. Araştırma yaparken Bim markete aktüel ürün olarak geldiğini gördüğüm Dijitsu DW9900 model webOS televizyonu aldım. Öncelikle bu televizyonun parçalarının ve yazılımının LG tarafından üretildiğini bilmenizi isterim. O kadar büyük bir televizyon ki arabanın içine bile sığdıramadım. Eve getirdikten sonra kutusundan çıkartıp kurulumu bir kaç dakika ancak sürdü. Televizyon açılır açılmaz ilk dikkatimi çeken görüntü kalitesi oldu. Muhteşem net ve canlı ekran renklerine sahip. Kanal geçişleri sırasında en ufak bir bekleme ve donma gibi şeyler olmuyor. Çok seri ve hızlı bir televizyon. Arayüz kullanımı çok basit. 80 yaşındaki babam bile istediği her yerine kolaylıkla girebiliyor. Netflix ve Youtube izlerken donma, kasılma ve uygulamadan atma gibi şeyler olmuyor. Ses kalitesi televizyonun bana göre en geliştirilmesi gereken noktası. Hoparlörleri ekran boyuna göre biraz zayıf kalıyor. Bu yüzden ben ek ses sistemi aldım. Akıllı kumandasının kullanımı çok basit. Öyle düğme karışıklığı falan asla yaşamıyorsunuz.

Dijitsu DW9900 65 İnç WebOS TV Alınır Mı?

Dijitsu markalı başka bir televizyon evimde var ve yıllardır memnunum. Herkes bana Dijitsu alınır mı diye soruyor. Gerçekten parasına göre çok şey sunan tam bir fiyat performans televizyonu. Kesinlikle alabileceğiniz kaliteli televizyonlardan bir tanesidir. Zaten bu fiyatlara 65 inç bu özelliklerde başka bir televizyon bulmanız çok zor. Ayrıca Bim markete piyasa fiyatının bile çok daha ucuzuna geliyor. Gönül rahatlığı ile alabileceğiniz bir televizyon.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.