Volta VS1 Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticilerinde olan Volta’nın VS1 model elektrikli mopedi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VS1 iki tekerlekli elektrikli moped kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Artık fosil yakıtların yerine her taşıtta elektrikli olanları tercih edilmeye başlıyor. Çünkü yakıt fiyatlarının yüksek olması insanları daha ucuz ulaşım yolları aramaya itiyor. Elektrikli araç teknolojisi günden güne kendini geliştiriyor. Sadece otomobil değil bisiklet, motosiklet, scooter tarzı araçlarda elektrikli olmaya başladılar. Elektrikli araçlar konusunda Türkiye son yıllarda büyük atılım yapmıştır. Bu konuda Türkiye’nin yerli üreticilerinden olan Volta, iki tekerli araçlarda lider markalardan bir tanesidir. Hemen her sınıfa hitap edecek bir elektrikli aracı bulunmaktadır. Scooter tarzı aracı olan VS1 model elektrikli moped, özellikleri ve kalitesinin yanı sıra uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Bu moped, A101 markette piyasaya fiyatının çok daha altına satılabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Volta VM4 Neo Elektrikli Moped Nasıl ve Alınır Mı?

Volta VS1 Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 1500 W gücünde Volta üretimi motoru bulunmaktadır. 60 V 20 ah batarya kapasitesi mevcuttur. VRLA Jel tipi batarya malzemesi bulunuyor. Şarj süresi 6-8 saat zaman almaktadır. Tek şark ile 50 km yol yapabilmektedir. En yüksek hızı 45 km/s olarak ölçülmüştür. Ön tekerlerde disk, arka tarafta ise kampana fren sistemi kullanılmıştır. VS1’in boş ağırlığı 89 kilogramdır. Ayrıca 150 kg taşıma kapasitesine sahiptir. İki kişilik oturma konumuna sahiptir. Hız, kalan şarj ve toplam yapılan yolu gösteren dijital göstergesi vardır. Sağ ve sol dikiz aynaları mevcuttur. Ön ve arka tarafından LED farları bulunuyor. Anahtarlı çalıştırma sayesinde oldukça güvenlidir. Bu mopedin en büyük artılarından bir tanesi gaz kolunun bulunması.

Volta VS1 Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşıyorum. Burası Türkiye’nin en kalabalık ilçelerinden bir tanesi. Evimle dükkanım arası git gel 10 km olmasına rağmen yaklaşık 2 saatim trafikte geçiyor. Buna bir çare bulmam gerekiyordu. Aslında elektrikli bisiklet almak istiyordum ama çok kullanışlı olmadığından scooter tarzı bir araç alma kararı verdim. Volta VS1‘i incelerken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüm ve aldım. Çok kaliteli bir gövde yapısı var. Kullanılan krenaj malzemesi sağlam olmuş. Ben en çok motor performansını merak ediyordum. Ancak beklediğimden daha iti bir performansı çıktı. Yokuşlarda falan güzel ivmeleniyor. Bazen iki kişi biniyoruz yine de gitmem demiyor. Frenleri çok başarılı olmuş. Dik yokuş inerken bile ani fren yapmam gerektiğinde kısa mesafede güvenli bir şekilde durduruyor. Koltuğunda kullanılan sünger hem çökme yapmıyor hem de çok rahat. Far aydınlatması gayet yeterli. Gece sürüşlerinde önümü uzun mesafe aydınlatabiliyor.

Volta VS1 Elektrikli Moped Alınır Mı?

Günümüzde artık kişisel taşıtlar daha çok trafikte yer almaya başladı. Çünkü bunlar trafik çilesini insanların daha az çekmesine olanak sağlıyor. Volta markası Türkiye’de yaygın servis ağına sahip olduğu için asla yedek parça sıkıntısı falan çekmiyorsunuz. Bu moped, A101 markete çok ucuza geliyor. Eğer sizde takip ederseniz uygun fiyata alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.