Sinbo STM-5845 Çay Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin en eski elektronik eşya üreticilerinden olan Sinbo’nun STM-5845 model elektrikli çay makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Sinbo STM-5845 elektrikli çay makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Eskiden çay demlemek için ocak üstüne konulan çaydanlıklar kullanılırdı. Bu günümüzde hala daha yaygın olsa da artık teknolojinin gelişmesi sonucunda yerini elektrikli çay makinelerine bırakır oldu. Çünkü elektrikli çaydanlıklar hem güvenli hem de çay demleme konusunda daha hızlılardır. Piyasada onlarca marka ve modelde çay makinesi bulunuyor. Hepsinin görünüşleri farklı olsa da görevi sıcak su kaynatarak çay yapmaktır. Ancak çay makineleri hiç ucuz cihazlar değillerdir. Sinbo ise Türkiye’nin en eski markalarından bir tanesidir. Genelde ucuz ama kaliteli elektronik ürünler üretmesiyle bilinmektedir. Bu konuda piyasada uzun zamandır yer alan STM-5845 model elektrikli çay makinesi uygun fiyatı ve üstün özellikleriyle dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir: Schafer Çaykeyfi Çay Makinesi İnceleme

Sinbo STM-5845 Elektrikli Çay Makinesi Nasıl ve Özellikleri Nelerdir? 

Teknik Özellikleri: 2000 W elektrik gücüyle çalışmaktadır. Bu sayede suyu kısa sürede kaynar hale getirebilir. Dual ısıtma sistemi sayesinde yüzde 90 daha az enerji harcar. Alt su ısıtıcı kısmı 1.7, üst demlik kısmı ise 0.7 litre su alabilmektedir. Bu çay makinesi tamamen paslanmaz çelikten üretilmiştir. Alt kısmı özel kapağı sayesinde su ısıtıcı (kettle) olarak kullanılabilmektedir. Su kaynadığı zaman otomatik kapanma özelliği sayesinde oldukça güvenlidir. Ayrıca suyu sıcak tutma özelliği vardır. Aşırı ısınmaya ve susuz çalışmaya karşı kendi kendi kapatma emniyet sistemi mevcuttur. Su ısıtıcı kısmından yine paslanmaz çelikten gizli rezistansa yer verilmiştir. Üst demlik kısmında çıkarılabilir ve yıkanabilir çay süzgeci bulunmaktadır. Alt elektrik ünitesi üstünde 360 derece dönebilmektedir. Alt tarafında kablo sarma bölmesi mevcuttur. Yine ışıklı açma ve kapama düğmesi bulunmaktadır.

Sinbo STM-5845 Elektrikli Çay Makinesi Kullanıcı Yorumu

Ben ve eşim çayı çok seviyoruz. Daha işten eve gelir gelmez ocağa çay koyuyoruz. Ancak bazen çayın altını açık unuttuğum oluyordu. Ayrıca sürekli kaynamış mı diye ocağı kontrol etmekten yorulmuştum. Bende bu yüzden elektrikli otomatik çay makinesi almak istiyordum. Araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Sinbo STM-5845 elektrikli çay makinesini aldım. İçerisine koyduğum suyu yaklaşık 6-7 dakika içerisinde kaynar hale getiriyor. Bu ürünle demlediğim çayların çaydanlıktan hiçbir farkı yok. Gerçekten çok etkili bir cihaz. Bu ürünü aldıktan sonra artık su ısıtıcıya ihtiyacım kalmadı. Alt tarafını kettle olarak kullanıyorum. Uzun zamandır kullanmama rağmen en ufak bir paslanma yok. demlik kapasitesi dört kişilik bir aileye yeterli geliyor. Suyu sıcak tutması sürekli sıcak çay içmenize olanak sağlıyor.

Sinbo STM-5845 Elektrikli Çay Makinesi Alınır Mı?

Bence artık çay makinesi her evde muhakkak bulunması cihazlardan bir tanesidir. Hem güvenli hem de hızlı ürünler. Sinbo STM-5845 çay makinesi parasını sonuna kadar hak ediyor. Fiyat performans açısından değerlendirdiğiniz zaman gayet alınabilir bir ürün. Ben uzun zamandır severek kullanıyorum. Hatta A101 marketi falan takip ederseniz piyasa fiyatının yarısına alabilirsiniz. Sinbo gerçekten parasına göre çok kaliteli ürünler üretiyor ve satıyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Sinbo STM-5845 Elektrikli Çay Makinesi Teknik Özellikler Tablosu

Sinbo STM-5845 Elektrikli Çay Makinesi Teknik Özellikleri
Isıtma Gücü 2000 Watt
Su Isıtıcı Hacmi 1.7 Litre
Demlik Kapasitesi 0.7 Litre
Malzeme Paslanmaz Çelik
Rezistans Gizli (Paslanmaz)
Otomatik Kapanma Var
Sıcak Tutma Özelliği Var
Güç Işığı Var
Dönebilme 360° Derece
Kablo Sarma Bölmesi Var
Açma Kapama Düğmesi Var
Susuz Çalışma Önleyici Var
Garanti Süresi 24 Ay

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.