Onvo OV50500 50 İnç WEBOS LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli markası olan Onvo’nun OV50500 model kodlu Ultra HD Webos Smart LED Televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Onvo OV50500 50″ ultra HD webos smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türkiye’de onlarca marka ve modelde televizyon bulunmaktadır. Televizyonlar artık öyle teknolojik bir hal aldı ki bir bilgisayarın ve telefonun yapabildiği her şeyi yapmaktadır. Herkes evinde en özellikli ve kaliteli televizyonun olmasını ister. Ancak ne kadar özellik varsa o kadar yüksek fiyat demektir. Ancak bazı markalar vardır ki çok özellikli televizyonları uygun fiyat satabilmektedir. Onvo’da Türkiye’nin yerli markası olup, televizyon teknolojisi konusunda son yıllarda adından çok fazla söz ettirmektedir. Çünkü Onvo televizyonlarında LG parçalarını ve yazılımını kullanmaktadır. Onvo’nun son modellerinden bir tanesi olan OV50500 model kodlu 50 inç webOS tv A101 ve Bim gibi marketlerde uygun fiyata satılabilmektedir.

Onvo OV50500 Kutusu
Onvo OV50500 Kutusu

İlginizi Çekebilir: Onvo OV55500 55 İnç WebOS Smart LED TV Nasıl ve Alınır Mı?

Onvo OV50500 50 İnç Ultra HD Webos Smart LED TV Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 50 inç yani 126 santim büyüklüğünde LED ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K kalitesinde çözünürlük standardına sahiptir. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. SN 1000 yenileme yazılımı ile 50/60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. HDR yayın desteği vardır. Ayrıca insan gözüne en yakın görüntü olan HDR10 ekran özelliği bulunuyor.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde bir hoparlörü bulunuyor. Ses gürültüsünü azaltmak için Dolby Audio ses özelliği vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili Wifi sistemi sayesinde kablosuz internet bağlantısı sağlanabilirsiniz. Ayrıca isterseniz ethernet/LAN kablo girişi sayesinde kablolu internet bağlayabilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Kulaklık giriş yeri ve PC bağlantısı girişi bulunuyor. Dahili uydu alıcısı ve kablolu anten giriş yeri vardır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV özelliğini yapay zeka destekli LG ThinQ AI yazılımıyla tamamlıyor. Televizyonda Netflix, Prime Video ve Youtube gibi uygulamalar yüklü olarak gelmektedir. Ancak isterseniz uygulama yükleyebilme imkanı sağlıyor. Televizyonda webOS işletim sistemi bulunuyor. 4 çekirdekli işlemcisi, 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafıza içeriyor. Ekran yansıtma ve bluetooth gibi ek özelliklere sahiptir. Akıllı kumanda ile uyumludur. USB üzerinde fotoğraf, video ve müzik oynatabiliyorsunuz.

Onvo OV50500 50 İnç Ultra HD Webos Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Evime artık yeni televizyon alma vakti gelmişti. Bende araştırma yaparken A101 markete çok uygun fiyata geldiğini gördüğüm Onvo OV50500 model televizyonu aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra kısa bir kurulum aşamasını geçtim ve izlenebilir hale geldi. Ben televizyonu duvara astım. Ancak kutusundan ayakları da çıkıyor. WebOS yazılımı o kadar kolay ki yaşlı insanlar bile hiç zorlanmadan ilk kurulumu yapabilirler. Kısa bir kanal ve uydu ayarından sonra kanallar açıldı. Görüntüsü o kadar net ve canlı ki, sanki televizyon ekranından değil yanımda oynuyormuş gibi hissettim. Zaten panelinin üreticisi LG olduğundan bu kaliteyi verdiğini biliyorum. Kanal geçişleri sırasında hiç bekleme ve donma olmuyor. Tek düğme ile netflix ve Youtube uygulamalarına bağlanabiliyorsunuz. Fişe taktıktan bir kaç saniye sonra wifi ile bağlanıyor. Ekran kalitesini test etmek için Youtube’dan 8K video açtım ve gayet güzel destekledi. Kumandasında düğmeler çok güzel yerleştirilmiş. Eski televizyonlar gibi hangi düğme neredeydi karıştırmıyorsunuz. Televizyonun bence tek kötü tarafı ses kalitesi. Sesi benim istediğim seviyeye kadar çıkmadığı için ben ek ses sistemi aldım.

Onvo OV50500 50 İnç Ultra HD Webos Smart LED TV Alınır Mı?

Öncelikle herkesin aklında en büyü soru olan Onvo televizyon alınır mı? Ben size hemen cevabını veriyim. Aslında aldığınız televizyon LG gibi düşünebilirsiniz. Paneli ve yazılımı LG tarafından üretilmiştir. Fiyat performans açısından düşündüğünüz zaman bence listenin en üst sıralarında yer alabilecek televizyon. Ben 2-3 aydır kullanıyorum ve televizyonumdan çok memnunum. Hatta evime gelip televizyonu gören misafirlerimden alanlar bile oldu. Bu paraya kesinlikle bu özelliklerde ve kalitede televizyon bulamazsınız. Ancak Onvo gibi yerli markalar uygun fiyata herkesin kaliteli televizyona sahip olmasını sağlıyor. Hatta A101 gibi marketleri takip ederseniz piyasa fiyatının bile altında alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.