Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme, Özellikleri ve Fiyatı

Ülkemizde son zamanlarda adından fazlaca söz ettirmeye başlayan markalardan bir tanesi olan Nordmende’nin NM6000U model 55″ Ultra HD Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nordmende 55NM6000U 55 inç UHD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme, teknik özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi vereceğiz.

Nordmende, kuruluş olarak bir Alman markasıdır. Dünyanın en eski televizyon üreticilerinden bir tanesidir. Ancak girdiği mali krizden sonra pek çok ülke şirketi tarafından satın alınmıştır. Son olarak Türkiye’nin parlayan teknoloji şirketi Onvo tarafından satın alınmıştır. Bu zamandan sonra Onvo, ürettiği televizyonlara Nordmende markası basarak satmaktadır. Özellikle Bim, A101 ve Şok gibi marketlerde Nordmende’nin televizyonlarını görmekteyiz. Hemen her ekran boyutunda ve özellikte televizyonu bulunan Nordmende’nin 55 inç büyüklüğünde ekrana sahip televizyonu olan NM6000U, Android TV olmasının yanı sıra pek çok özelliği ile dikkat çekiyor.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 55 inç büyüklüğünde yani 139 cm LED ekranı bulunuyor. Bu ekran Ultra HD 4K çözünürlük standardındadır. SN 1000 ekran yenileme yazılımı sayesinde oldukça seri ve hızlı bir televizyondur. HDR ve HDR10 yayın desteği bulunmaktadır.

Ses Özellikleri: 20 W gücünde 2.0 hoparlör sistemi bulunuyor. HVEC ve 4K/60p uydu şeklinde ses vide çözücü özelliklerine sahiptir.

Bağlantı ve Alıcı Özellikleri: Dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir cihaza ihtiyaç duymaz. Wifi özelliği sayesinde kablosuz internete bağlanabilir. Ancak istenilirse ethernet / LAN kablosu ile de internet bağlantısı yapılabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunuyor. Kulaklık girişi ve optik ses çıkışı mevcuttur. Yine kablo ve uydu anten giriş yerlerine sahiptir.

Multimedya Özellikleri: Akıllı yani Smart TV özelliğini Android TV işletim sistemi destekliyor. Android 13 TV işletim sistemi sürümüyle birlikte gelmektedir. Kutusundan Netflix, Prime Video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak çıkmaktadır. 4 çekirdekli işlemci sayısı bulunuyor. Çalışması için performansını 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızasından alıyor. Yine bluetooth, ekran yansıtma, USB ile klavye ve mouse bağlama özellikleri bulunuyor.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Evimin salonu için yeni bir televizyon almak istiyordum. Çok araştırma yaptım ama bütçeme göre en iyisini alma niyetindeydim. Bu sırada Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Nordmende 55NM6000U model kodlu televizyonu gördüm ve aldım. Kutusundan çıkartıp V tipi ayaklarını kolayca bağladım. Fişe taktıktan sonra kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Zaten Android TV size her şeyi gösteriyor ve çok kolay kuruluyor. En teknolojiden uzak birisi bile bu televizyonu rahatlıkla kurabilir. Kanal geçişleri sırasında bekleme çok fazla olmuyor. Geçiş sırasında siyah ekranla karşılaşmadım. Ses kalitesi ortalama seviyede. Ben çok fazla film izlediğim için ek ses sistemi ile kullanıyorum. Smart TV özelliği muhteşem. Bir çok uygulamaya kumandadan tek tuşla erişebiliyorsunuz. Netflix ve Youtube izlerken asla donma, takılma ve uygulamadan atma gibi şeylerle karşılaşmıyorsunuz. Kumandasını çok güzel yapmışlar. Başka markalarda olduğu gibi tuşlar arasında karışıklık yaşamıyorsunuz.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Alınır Mı?

Eğer bu televizyonu alacaksanız mutlaka rakiplerinin fiyatıyla karşılaştırmanızı tavsiye ederim. Bu özelliklerde asla başka bir televizyon bulmanız imkansız. Onvo servisleri tüm Türkiye’de yaygın olduğu için bir arıza durumunda muhatap bulmanız kolay oluyor. Fiyat performans açısından değerlendirdiğiniz zaman kesinlikle tavsiye edilecek televizyonlardan.

Nordmende NM6000U 55 İnç UHD Android TV Teknik Özellikleri
Ekran Boyutu 55 İnç (139 santim)
Ekran Çözünürlüğü 3840×2160
Çözünürlük Standardı Ultra HD 4K
İşletim Sistemi Android 13 TV
Ram 1.5 GB
Dahili Hafıza 8 GB
Klavye Bağlayabilme Var
Fare Bağlama Var
Dahili Uydu Alıcı Var
Ses Gücü 20 W
Hoparlör Sistemi 2.0
Bluetooth Var
USB Giriş Sayısı 2
HDMI Giriş Sayısı 3 Adet
Uydu ve Anten Girişi Var
HDR Sistemleri HDR ve HDR10
Ayaklık Tipi V Tipi
Ekran Yenileme Hızı 50/60 Hz (gerçek)
3D Yayın Yok

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.