JVC 65 İnç (LT-65VA3405T) Android TV Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Japon elektronik devi JVC’nin LT-65VA3205T model Ultra HD (4K) Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca JVC LT-65VA3205T 65″ Ultra HD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Japonların dünyada elektronik konusunda en ileri ülkelerden bir tanesi olduğu şüphe götürmez. Japon markaları dünyanın her yerinde bulunmaktadır. Bu markalardan en bilindiklerinden bir tanesi olan JVC ise televizyon ve ses sistemleri konusunda çok ileri markadır. 100 yıldan uzun bir zamandır dünya piyasasında yer alan JVC, Türkiye’de de uzun yıllardır var olan bir marka. Televizyon konusunda ise Vestel servis garantisi ile satılmaktadır. Son yıllarda ise JVC, Türkiye pazarında daha fazla yer almaya başlamıştır. JVC’nin 65 inç ekran büyüklüğünde modeli olan LT-65VA3405T modeli ise üstün özellikleri, kalitesi ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

JVC LT-65VA3205T 65″ Ultra HD Android TV Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 65 inç yani 164 cm büyüklüğünde ekranı bulunuyor. LED ekran tipinde olup ultra hd 4k çözünürlük standardına sahiptir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı sayesinde oldukça seri kanal geçişleri ve izlerken kare geçişleri sağlar. HDR ve HDR10 gibi özellikleri mevcuttur.

Ses Özellikleri: 24 W gücünde ses çıkışı ile piyasadaki en iyi sese sahip televizyonlar arasındadır. Dolby Atmos, Dolby Digital ve DTS gibi ses özellikleri vardır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi alıcısı vardır. Ayrıca wi-fi 5 sürümü sayesinde hızlı ve uzak mesafeden internet çekebiliyor. İsterseniz ethernet/LAN kablosu ile bağlantı sağlayabiliyorsunuz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik ses çıkış yeri ve kulaklık giriş yeri mevcuttur. Kablolu ve uydu anten giriş yeri bulunuyor.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın özelliği yoktur. Android TV olduğu olduğu Google Play Store bulunuyor. Netflix, Youtube ve Prime video uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ayrıca uygulama yükleyebilme özelliği vardır. 4 çekirdekli işlemcisi ve Android TV işletim sistemi vardır. Bluetooth ve ekran yansıtma özelliği mevcuttur.

JVC LT-65VA3205T 65″ Ultra HD Android TV Kullanıcı Yorumu

Yeni eve taşındığım için t mevcut televizyonum küçük kalıyordu. Bu yüzden daha büyük ekranlı bir tane almam gerekiyordu. 65 inç ekranın yeterli olacağını düşünüyordum ama fiyatları çok pahalıydı. Tam bu sırada A101 markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm JVC 65″ Android TV gördüm ve aldım. O kadar büyük bir televizyon ki arabaya sığdıramadım. Eve getirip kutusundan çıkarttıktan sonra kısa sürede kurulumunu tamamladım. Zaten Android olduğu için en teknolojiden uzak birisi bile rahatlıkla kurulumunu yapabilir. İlk dikkatimi çeken şey muhteşem görüntü kalitesi oldu. Bu kadar net ve canlı görüntü beklemiyordum. Kanal geçişleri sırasında çok hızlı. Kumanda düğmesine bastığım anda saliseler içinde diğer kanala geçiyor. Asla siyah veya mavi ekranla karşılaşma olmuyor. Ses kalitesi çok güzel. Benim salonum büyük olmasına rağmen diğer ucundan net bir şekilde duyuyorum. Ayrıca sesinde hiç pürüz yok. İnternet bağlantısı çok hızlı. Netflix ve Youtube üzerinden izlemelerde asla yayından atma, donma ve kasılma gibi şeyler olmuyor. Kumandasında düğmeler çok iyi yerleştirilmiş. Düğme karışıklığı asla yaşamıyorsunuz. Tasarım olarak çok şık görüntüsü var. Bir çok misafirim benden görüp bu televizyonu aldılar.

JVC LT-65VA3205T 65″ Ultra HD Android TV Alınır Mı?

JVC, gerçekten çok kaliteli ve teknolojik televizyon üretmiş. Buna rağmen fiyatı oldukça uygun. Zaten Vestel servisi ve garantisi altında olduğu için kurulumuna hemen geliyorlar. Bu paraya 65 inç boyutunda Android TV bulmanız imkansız. Fiyat performans açısından çok ileri televizyon. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.