Geri Vites Müşürü Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti Kaç TL 2024

Otomobillerde geri vitese takıldığı algılayan bir tür sensör olan geri vites müşürü kaç liraya değiştirilir? Geri vites müşürü ne kadara değişir? Geri vites müşürü fiyatları ne kadar? Geri Vites müşürü değişimi işçilik ücreti kaç TL? Sonuç olarak 2024 yılı için geri vites müşürü değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Aracınızın geri giderken arka tarafından bir aydınlatma lambası yanar. Bu hem sizin geri geri giderken arka tarafınızı görmenizi sağlar, hem de arkadan gelen araçların sizin geri gittiğinizi algılamasını sağlar. Vites konumunu “R” harfine getirdiğiniz zaman geri vitese takmış demektir. Daha geri vitese atınca bu geri lambaları yanmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Fan Müşürü Değişim Fiyatı Ne Kadar?

Geri Vites Müşürü Nedir ve Nasıl Çalışır?

Geri vites müşürünün yeri vites kolunun hemen altında yer alır. Görevi vitesin geriye takıldığını anlamaktır. Vites kolunun hemen altında bulunan bu müşür, vitesi geriye taktığınız zaman ucundaki düğme yardımıyla geriye takıldığını anlar. Pek çok araçta geri vites müşürünün görevi sadece arka geri lambalarını yakmaktır. Ancak teknoloji geliştikçe araçlarda geliştiği için bu parçanın önemi daha arttı. Örneğin aracınız geri görüş kamerası ve park sensörü gibi sistemler varsa, bunların geri vitese takıldığı zaman devreye girmesini sağlar. Geri vites sensörü arıza yaptığı zaman aracınızda bir takım arıza belirtileri olacaktır.

Geri Vites Müşürü Arızası Belirtileri

  • Geri vites lambalarının yanmaması
  • Geri vites ışığının sürekli yanması
  • Park sensörünün çalışmaması
  • Geri vites kamerasının devreye girmemesi
Geri Vites Sensörü
Geri Vites Sensörü

Geri Vites Müşürü Değişimi Kaç Lira? İşçilik Ücreti Kaç TL 2024

Geri vites müşürünün yeri vites kolunun hemen altında yer alır. Bazı araçlarda değiştirilmesi için sadece vites körüğünün sökülmesi gerekirken bazı araçlarda orta konsolunun komple sökülmesi gerekebilir. Ancak öncesinde aracınızın marka ve modeline uygun geri vites müşürü almanız gerekmektedir.

Geri Vites Müşürü Fiyatları 2024
Tofaş Şahin ve Doğan 250 Lira
Renault 9 Broadway 275 Lira
Opel Astra 400 Lira
Toyota Corolla 375 Lira
Honda Civic 400 Lira
Renault Clio 300 Lira
Renault Megane 2 400 Lira
Peugeot 307 ve 308 450 Lira
Citroen C4 450 Lira
Volkswagen Polo 425 Lira
Volkswagen Passat 500 Lira
Hyundai Accent Era 310 Lira

Geri vites müşürü değiştirilmesi işçilik ücreti aralığı en çok olan parçalardan bir tanesidir. Örneğin bir Lada Samara’nın müşürünü değiştirmek ile Mercedes’in değiştirmek bir değildir. Bu yüzden geri vites müşürü değişimi işçilik ücreti 500 ile 10.000 lira arasında değişebilir. Sonuç olarak geri vites müşürü değişim maliyeti 2024 yılı için 700 ile 11.000 lira arasında değişen bir para tutacaktır.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.