Volta Yide (SE-03) Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük iki tekerli araç üreticisi olan Volta’nın Yide modeli nasıl ve alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Volta Yide elektrikli moped kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli araçlar artık her alanda büyük pay sahibi olmaya başladı. Eskiden benzinli ve ses çıkartan motorlar kullanılırken artık onlarda elektrikli olmaya başladı. Bu konuda Türkiye’nin teknoloji lideri markalarından bir tanesi olan Volta, bir çok sınıfta elektrikli taşıtlar üretmektedir. Bunlardan bir tanesi de Volta Yide modelidir. Elektrikli bir moped olan Volta Yide, A101 marketlerde piyasada fiyatının çok daha altına satılmaktadır.

Volta Yide Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Tıpkı bir scooter gibi gaz koluna sahiptir. 1500 W gücünde elektrikli motora sahiptir. 60 V 12 Ah batarya kapasitesi bulunuyor. 4-5 saat bir sürede şarj olmaktadır. En yüksek hızı 45 km/s olarak ölçülmüştür. Tam şarj ile 42 km yol gidebilmektedir. Ön ve arka tarafında hidrolik disk frene yer verilmiştir. Dijital LED gösterge panelinde şarj durumu, toplam yapılan yol, anlık hız ve sinyal göstergeleri vardır. 27 derecelik tırmanma açısına sahiptir. Volta Yide’nın boş ağırlığı 59 kilogramdır. Ayrıca 153 kg taşıma kapasitesi mevcuttur.

Volta Yide Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ankara’da yaşıyorum. Hatta Keçiören gibi yokuşu bol bir ilçede ikamet ediyorum. İşim ile evim arası yine bol yokuşlu ama git gel 10 km mesafede. Tek gidiş için neredeyse 1 saat trafik çekiyordum. Artık bıktığım için trafik sorunu olmayacak bir taşıt almak istiyordum. Araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Volta Yide elektrikli moped‘i aldım. Akşam şarja takıyorum sabah dolu halde alıyorum. Dimdik yokuşlarda bile zorlanmadan çıkıyor. Tekerlerinin kalın olması yol tutuş açısından büyük avantaj sağlıyor. Diğer taraftan hidrolik frenleri çok güçlü. Ani fren yapmam gerektiğinde bile kısa mesafe içerisinde zorlanmadan durduruyor. Bazen eşimi arkaya bindirip markete falan gidiyoruz. İkimizi bile rampalarda çekebiliyor. Çevirmeli gaz kolu olması bir motor havası veriyor. Gösterge ekranı gayet fonksiyonel. Ben tek şarj ile Ankara’da 35 km yol yapıyorum. Yani iki günde bir şarj ediyorum. Anahtarlı olması güvenlik açısından çok iyi olmuş. Grenaj konusunda oldukça sağlam ve dayanıklı malzemeye yer verilmiş.

Volta Yide - SE-03
Volta Yide – SE-03

Volta Yide Elektrikli Moped Alınır Mı?

Volta’nın Türkiye’de geniş ve yaygın servis ağı bulunuyor. Bu durum almak için önemli etkenlerden bir tanesi. Ben Yide modelini neredeyse 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Hatta arabayı bazen aküsü bitmesin diye çalıştırıyorum o kadar.  A101 markete piyasa fiyatının neredeyse yarısına geliyor.

Volta Yide Moped Teknik Özellikleri
Model Kodu Apec SE-03
Motor Gücü 1500 Watt
Batarya Kapasitesi 60 V 12 Ah
Çıkartılabilir Batarya Var
Batarya Tipi Lityum iyon
Şarj Süresi 4-5 Saat
Menzil 40-45 km
Maksimum Hız 45 km/s
Ön Fren Hidrolik disk
Arka Fren Hidrolik disk
Gösterge Var (Dijital LED)
Ön Far LED
Arka Stop LED
Dikiz Aynası Var (Dijital LED)
Oturma Konumu 2 Kişilik
Boş Ağırlığı 59.4 kg
Taşıma Kapasitesi 150 kg
Teker Boyutu 16-2.50/14-2.50
Uzaktan Kumanda Var
Alarm Var
Çamurluk Var (Geniş)

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.