Volta APEC 49.4 CC Benzinli Moped Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli üreticisi olan Volta’nın APEC 49. cc benzinli moped modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta Apec 49.4 cc benzinli scooter kullanıcı yorumları, inceleme ve teknik özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Şehirlerde artık iki tekerli tek kişilik araçlarda daha fazla tercih ediliyor. Bunun sebebi hem ekonomik olması hem de trafik çilesinin daha az olmasıdır. Elektrikli bisiklet ve moped konusunda Türkiye’nin lider markalarından bir tanesi olan Volta’nın bu konuda çok büyük ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de 49.4 cc’lik bir motora sahip olan modelidir.

Volta Apec 49.4 CC Benzinli Moped Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 180.5 cm uzunluğu, 66 cm genişliği ve 105 cm yüksekliği bulunuyor. 80 kg azami boş ağırlığı vardır. 150 kg taşıma kapasitesi ile iki kişiyi rahatlıkla götürebilir. 49.4 cc motor hacmi bulunuyor. Bu motor 3 beygir ve 2.8 Nm tork güç üretmektedir. Tek silindirli motor S düzenine sahiptir. Rojo marka motor kontrol ünitesine (ECU) sahiptir. Yakıt tüketimi 100 kilometrede 2 litredir. 5.3 litre yakıt deposu kapasitesi bulunuyor. Benzinle çalışmakta olup Euro5 normlarındadır. 12 V 7 Ah akü ile elektrik sağlamakta. Ön ve arka tarafında kampana fren sistemine yer verilmiştir. Maksimum 80 km/s hız yapabilmektedir. Arka tarafında LED stop farları bulunuyor. Şanzıman olarak CVT aktarma tipine yer verilmiştir.

Volta Apec 49.4 CC Benzinli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben Konya’da yaşıyorum. Burası bildiğiniz üzere oldukça düz ve geniş yollara sahip bir şehir. Ayrıca yollar geniş ve motor sürmek için uygun. İşim ile evim arası git gel 40 km yol tutuyor. Arabayla gitmek çok pahalı olduğu için bende kendime bir motor almak istiyordum. Scooter tarzı az ses çıkartan bir araç olmalıydı. Bende araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Volta Apec 49.4 cc benzinli moped aldım.

Volta Apec 49.4 cc Benzinli Moped
Volta Apec 49.4 cc Benzinli Moped

Gerçekten güzel ve kolay kullanımı var. Üstüne oturup motoru çalıştırdığım sesini hiç duymadım. Motor performansı idare eder. Hatta bazen eşimi arkaya bindirip markete falan gidiyoruz. İki kişi ile biraz yokuşlarda zorlansa da çıkamadığı yer henüz olmadı. Düz yolda bir kere 100 km hıza kadar çıktım. Buna rağmen motorunda hiç bir sorun olmadı. Ben her gün kullanıyorum ve çok memnunum. Oturma selesinde deri benzeri bir kaplama kullanılmış. Ayrıca yumuşak bir oturma süngeri var. Ön farlarının aydınlatma mesafesi çok güzel. Gece karanlıkta baya bir uzun alanı aydınlatıyor. Alırken kampana fren olması beni tedirgin etmişti. Ancak kullandıkça frenlerinin güçlü ve kısa mesafede durdurduğunu görünce bu tedirginliğim gitti. Bir depo benzin alıyorum ve bir hafta dünya kadar yeri geziyorum.

Volta Apec 49.4 cc Benzinli Moped Alınır Mı?

Sizde benim gibi amaçla kullanmak istiyorsanız çok ekonomik bir ulaşım aracı. Ben 1 yıldır kullanıyorum ve şimdiden parasını yakıt nedeniyle çıkarttı diyebilirim. Bakımları dışında servise hiç gitmedim. Zaten uzun yılların verdiği tecrübe ile üretilmiş bir motor. Volta, yaygın servis ağına sahip olduğu için kolaylıkla bakımlarını yaptırabiliyorum. Eğer ihtiyacınız varsa ben tavsiye ediyorum. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Volta Apec 49.4 cc Benzinli Moped Özellikleri
Motor Hacmi 49.4 cc
Beygir Gücü 2.8 HP
Tork gücü 2.8 Nm
Boş Ağırlığı 80 kg
Taşıma Kapasitesi 150 kg
Yakıt Tüketimi 2 L / 100 KM
Amortisör Ön ve Arka
ECU Markası Rojo
Ön Fren Kampana
Arka Fren Kampana
Yakıt Türü Benzin
Akü 12 V 7 Ah
Lastik Ebadı 3.00-10
Silindir Sayısı 1
Sıkıştırma Oranı 10.5:1
Şanzıman CVT
Emisyon Değeri Euro 5
Kişi Kapasitesi 2 Kişilik

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.