Volta VT5 Elektrikli Moped Nasıl, Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Elektrikli araçlar üreticisi Volta’nın VT5 model üç tekerlekli elektrikli mopedi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VT5 üç tekerlekli elektrikli moped kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli araçlar artık yollarda çok daha fazla görünür oldular. Çünkü ekonomik ve kolay ulaşımın en iyi yoludur. Elektrikli bisiklet, moped gibi tek kişilik araçlar varken artık hafif yük taşımacılığında bile elektrikli araçlar yer almaya başladı. Türkiye’nin en büyük üreticilerinden olan Volta, geniş ürün çeşidi sayesinde neredeyse tüm kullanıcı grubuna hitap eden bir marka. Volta, sadece iki tekerli değil üç tekerli iş için kullanılabilecek araçlar üretmektedir. Bunlardan birisi olan Volta VT5 model üç tekerli elektrikli moped, ticaret konusunda esnafın hafif yük taşımacılığında büyük yardımcı oluyor.

Volta VT5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 3900 W gücünde motoru bulunuyor. Motor çalışmasını için gücünü 72 V 60 Ah bataryadan alıyor. Bataryası VRLA jel tipindedir. Boş ağırlığı 294 kilogramdır. Buna 78 kilo ağırlığındaki batarya dahildir. 275 kg yük taşıma kapasitesi bulunuyor. Şarj süresi 6-8 saat arasında sürmektedir. Diferansiyel aktarma sistemine sahiptir. Ön tekerinde hidrolik disk, arka tekerlerinde ise kampana fren sistemine yer verilmiştir. El freni bulunması park etmede büyük yardımcı oluyor. Maksimum hızı 25 km/s saat olarak ölçülmüştür. Tam dolu batarya ile 45-50 km menzilinde yol yapabilmektedir. Bu aracı kullanmak için B sınıfı veya herhangi bir ehliyet olması gerekiyor. Direksiyonun üstünde renkli dijital LED gösterge ekranı bulunuyor. Arka stop farları ve ön aydınlatması LED ışıktan yapılmıştır. Ön tarafında çift amortisör süspansiyon sistemi bulunuyor. Kasası damperli olduğundan yük boşaltmada yardımcı olmaktadır. Ancak damperi hidrolik değil mekaniktir ve bir kol yardımıyla kalkmaktadır.

Volta VT5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben kuruyemişçi işletiyorum ve çevremdeki başka iş yerlerine de sürekli sevkiyat yapıyorum. Artan yakıt fiyatları nedeniyle maliyeti düşürmem gerekiyordu. Bunun için ekonomik bir araç arıyordum. Bu sırada A101 markete geldiğini gördüğüm Volta VT5 elektrikli mopedi gördüm ve aldım. O kadar kullanışlı ve ekonomik bir araç ki, taşıma maliyetim neredeyse sıfırlandı diyebilirim. İş yerinde depodan çuvallarla malı taşıyabiliyorum. Siparişlerimi diğer dükkanlara en uygun şekilde götürebiliyorum. Motor çekişi gücü gayet güzel. 150-200 kg yükle bile yokuşları zorlanmadan çıkıyor. Frenleri gayet güçlü ve yüklü iken bile kısa mesafede aracı durdurabiliyor. Tam şarj ettikten sonra şehir içinde yüklü halde 35 km’den fazla yol yapabiliyorum. Kasadan damperle bir şey dökmeye çalıştığımda levyeyi yukarı aşağı ittirerek kasayı kaldırabiliyorsunuz.

Volta VT5 Üç Tekerlekli Elektrikli Moped Alınır Mı?

Eğer benim gibi küçük esnafsanız ve taşıma maliyetlerini düşürmek istiyorsanız bu aracı kesinlikle almalısınız. Harcadığı elektriğin yakıt yanında hiç bir hükmü yok. Yaklaşık 6 ay içerisinde kendi parasını çıkarttı bile. Bakımlarını Volta servisi her yerde kolayca bulunduğu için yaptırabiliyorum. Diğer taraftan zaten öyle kolay kolay arıza çıkartmıyor. Kamyonet ihtiyacınız varsa kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.