House Pratik (HP53) Mutfak Tartısı Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Türkiye’nin yerli elektronik eşya üreticisi olan House Pratik’in HP53 model kodlu hassas mutfak tartısı nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca House Pratik HP53 mutfak tartısı kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Mutfaklarda bazen yiyecekleri ölçülü şekilde kullanmak gerekiyor. Özellikle çölyak, şeker veya kalp hastalarının bazı yiyecekleri gramajını bilerek tüketmesi gerekiyor. Ayrıca bazı yemekleri yaparken içine atılan her şeyin miktarını bilmek yemeğin daha lezzetli olmasını sağlıyor. Bunun için kaşık ve bardak ölçekler kullanılırken, teknoloji nedeniyle artık mutfaklarda küçük hassas teraziler kullanılıyor. Bu konuda uygun fiyatlı bir marka olan House Pratik, yemek hazırlarken yiyeceklerin ölçüsü tam olarak belirlemenizi sağlayan HP53 model hassas mutfak tartısı ile dikkat çekiyor.

House Pratik Mutfak Tartısı Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Dijital mutfak tartısı şeklinde olan bu cihaz 164 gram ağırlığındadır. Pil ile çalıştığı için istediğiniz yerde kullanma olanağı vardır. 60 saniye kullanmazsanız otomatik olarak kendini kapatmaktadır. 5 gram ile 5 kg arasında ölçüm yapabilmektedir. Gram, Oz ve Libre cinsinden ölçüm parametreleri ayarlanabiliyor. Aşırı yük uyarı bulunmaktadır. İki adet AAA (ince) pil ile çalışmaktadır. Dijital LCD ekranı bulunmaktadır.

House Pratik HP53 Mutfak Tartısı Kullanıcı Yorumu

Eşim şeker hastası olduğu için çok hassas diyet yapıyor. Bu yüzden yemekleri hazırlarken her şeyi ölçülü kullanmak zorundayım. Normalde ölçüler için kaşık ve bardak kullanırken artık daha hassas bir terazi kullanmam gerekiyordu. Bu yüzden Bim markete çok uygun fiyata geldiğini gördüğüm House Pratik dijital mutfak tartısını gördüm ve aldım. Gerçekten çok kullanışlı ve işe yarayan bir ürün. 5 gr üzerinde her şeyi hassas bir şekilde tartabiliyor. 5 kg gibi üst tartma kapasitesi ise daha büyük miktarda ölçümler yapmama olanak sağlıyor. Bazen marketlerden aldığım yiyeceklerde gramajından şüphelendiklerimi tartıyorum. Emin olunca bir çoğunu eksik verdiklerimi bu cihaz sayesinde fark ettim.

House Pratik HP53 Mutfak Tartısı Alınır Mı?

Parasına baktığınız zaman bütçeyi hiç zorlamayacak bir ürün. Zaten Bim markete piyasa fiyatının çok daha ucuzuna geliyor. Her mutfakta muhakkak olması gerekiyor. Evinde rahatsızlığı nedeniyle diyet yapanlar için bulunmaz bir iyilik. Ayrıca tariflerden yemek yaparken ölçüleri tam tutturmanızı sağlıyor. House Pratik dijital hassas mutfak tartısı gönül rahatlığıyla alabileceğiniz bir ürün.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.