LPG Gaz Ayar Fiyatı Ne Kadar? İşçilik Ücreti 2024

LPG’li araçlarda en çok karşılaşılan bir sorun olan LPG gaz ayarı ne kadara yapılır? LPG gaz ayar ücreti ne kadar? 2024 yılı için LPG rölanti gaz ayarı maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Otomobiller fabrikalardan çıkarken benzinli motor olarak satışa çıkar. Ülkemizde benzin fiyatlarının yüksek olması sebebiyle insanlar aldıktan sonra hemen LPG taktırırlar. Japonya ve İtalya gibi ülkelerde ise LPG’nin düşük emisyona sahip olması nedeniyle araçlara LPG kiti takılmaktadır. Aracınızda ister sıralı sistem, isterse karbüratörlü eski sistem olsun LPG ayarı bozulduğu zaman rölanti titremesi ve dalgalanması görülmektedir. Bu durumda işini bilen bir usta tarafından gaz ayarı yapılması gerekmektedir.

LPG Gaz Ayarı Nedir ve Nasıl Yapılır

Tıpkı benzin gibi LPG yakıtının da motora yeteri miktarda gelmesi gerekir. Eğer gaz ayarı bozulursa aracınızda pek çok sorun meydana gelir. LPG’nin motor içerisinde belirli bir oranda bulunması gerekir. Eğer bu hava yakıt oranı bozulursa aracınızda sıkıntılar ortaya çıkar.

Bozuk Gaz Ayarı Belirtileri Nelerdir?

  • Arabanın çalışmaması
  • Rölantide dalgalanma ve titreme
  • Motor performansının düşmesi
  • Gaz yememe
  • Yakıt tüketiminin artması
  • Motorda tekleme
  • Arabanın özellikle sabahları zor çalışması

LPG Gaz Ayar Fiyatı ve İşçilik Ücreti Ne Kadar?

LPG gaz ayarının bozulduğundan eminseniz önce iyi bir LPG ustasına aracınızı götürmelisiniz. Aracınız eğer enjeksiyonlu ise bilgisayara bağlanarak gaz ayarı yapılabilir. Eğer karbüratörlü ise LPG borusunun üstünde bulunan bir vida gevşetilip veya sıkılarak ayar yapılmaktadır. LPG ayarı ne kadar sürer diye soracak olursanız, ustanız 10 dakika ile yarım saat arasında rahatlıkla gaz ayarını yapacaktır. 2024 yılı için LPG gaz ayarı maliyeti olarak 200 lira civarında para alınmaktadır.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.