Senna 32 İnç 32SN6000H HD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, Özellikleri ve İnceleme

Türkiye’nin yerli markası olan Senna’nın 32 inç ekran boyutuna sahip modeli olan 32SN6000H HD Android TV nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Senna 32 inç 32SN6000H HD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerinden bahsedeceğiz.

Piyasada çok farklı marka ve modellerde televizyonlar bulunuyor. Bazı televizyonların özellikleri birbirine çok yakın olmasına rağmen aralarında dağlar kadar fiyat farkı oluyor. Bunda marka değeri çok büyük rol oynuyor. Mehmet Atmaca holding çatısı altında bulunan ve başta Onvo markasını üreten Atmaca holding, pek çok marka televizyon üretiyor. Bunlardan en yenisi ise Senna marka televizyonlar. Çok kaliteli ve özellikli televizyonları çok uygun fiyatlara satmasıyla adından yeni yeni söz ettirmeye başlamıştır. 32″ ekran boyutuna sahip olan 32SN6000H modeli Bim marketlerde indirimli ürün olarak dikkat çekiyor.

Senna 32 İnç 32SN6000H HD Android TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 32 inç yani 82 santim ekran boyutu bulunuyor. LED ekran tipinde olup HD yayın desteği bulunuyor. 1366×768 piksel ekran çözünürlüğü mevcuttur. SN 200 ekran yenileme hızı sayesinde kanal geçişleri sırasında asla bekleme donma olmaz. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunmaktadır. Tek eksiği HDR yayın desteği bulunmamasıdır.

Ses Özellikleri: 2 adet 10 W gücünde hoparlörü bulunuyor. Bunun dışında ses çözücü gibi başka bir özelliği bulunmuyor.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi sayesinde kablosuz internet bağlantısı sağlayabiliyorsunuz. Ancak isterseniz ethernet/LAN kablosu ile de bağlantı yapabilirsiniz. 2 adet USB ve 4 adet HDMI giriş yeri vardır. Optik ses çıkışı ve kulaklık giriş yeri vardır. Birer adet analog ve kablolu ile uydu anteni giriş yeri mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Akıllı yani smart tv olduğu için pek çok özelliği bünyesinde barındırır. Android 13 TV işletim sistemine sahiptir. Netflix, Prime video ve Youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. 4 çekirdekli işlemci sayısına sahiptir. 1 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Bluetooth, ekran yansıyla ve USB ile klavye ve mouse bağlama özellikleri vardır. Yine USB girişinden fotoğraf, video ve müzik oynatma özelliği mevcuttur.

Senna 32 İnç 32SN6000H HD Android TV Kullanıcı Yorumu

Evimin mutfağı için yeni bir televizyon almam gerekiyordu. Mutfak küçük olduğundan 32 inç ekrana sahip olmalıydı. Ancak mutfakta yemek ve sonrasında çok zaman geçirdiğimiz için smart tv olmasını istiyordum. Çok param olmadığı için alabileceğim en iyi televizyonu en ucuza almak istiyordum. Bu sırada Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Senna 32SN6000H model televizyonu gördüm ve aldım. Kutusundan çıkarttıktan sonra kaliteli yapısı ilk dikkatimi çeken şey oldu. Duvara rahatlıkla monte ettim ve çalıştırdım. Ekran açılınca net ve canlı görüntüsü benim ve eşimin ilk dikkatini çeken şey oldu. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme ve donma gibi şeyler olmuyor. Daha kumandanın düğmesine basar basmaz kanal atlıyor. Netflix ve Youtube gibi uygulamalara tek tuş ile bağlanabiliyorsunuz. Asla donma ve uygulamadan atma gibi sorunlar olmuyor. Diğer taraftan televizyonun internet bağlantı hızı çok güzel. Ayrıca modem evin öbür ucunda olmasına rağmen wifi rahat çekiyor. Ses kalitesini çok iyi değil ama ben ufak bir ses sistemi ile bu sorunu çözdüm.

Senna 32 İnç 32SN6000H HD Android TV Alınır Mı?

Adını daha önce hiç duymama rağmen yerli malı olması almamdaki en büyük etkendi. Zaten Onvo’nun televizyonunu daha öncede kullandım ve memnundum. Bu televizyon parasına göre alınabilecek en iyi cihazlardan bir tanesi. Bu paralara bırakın Android sıfır televizyonu ikinci el bile bulamazsınız. Fiyat performans açısından düşündüğünüz zaman gayet alınabilir cihaz. Kesinlikle tavsiye ediyorum ve gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.