Nordmende NM50350 50 İnç UHD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Fiyatı

Son zamanlarda adını duyurmaya başlayan Nordmende’nin 50 inç ekranlı NM50350 modeli nasıl bir televizyon ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nordmende NM50350 50 inç ultra HD Android TV kullanıcı yorumu, teknik özellikleri, inceleme ve fiyatı hakkında bilgi vereceğiz.

Nordmende aslında bir Alman markasıdır. Eski bir marka olduğu için uzun yıllar boyunca başta Avrupa ve Almanya olmak üzere televizyonları bir hayli satılıyordu. Ancak 90’lı yıllarda girdiği ekonomik kriz sonrası önce İtalyanlar tarafından satın alınmış ve son olarak Türkiye’nin yerli markası Onvo bünyesine katılmıştır. Nordmende televizyonları Onvo ile aynı teknolojiye sahiptir. Nordmende’nin parçaları LG tarafından üretilmektedir. Özellikle Bim marketlerde çok uygun fiyatlara satılabilmektedir. Hemen her ekran boyutunca televizyonu olan Nordmende’nin 50 inç ekrana sahip NM50350 model kodlu Android televizyonu uygun fiyatı ve üstün özellikleri dikkat çekiyor.

Nordmende NM50350 50 İnç UHD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 50 inç büyüklüğünde yani 126 cm ekranı bulunuyor. Ultra HD 4K kalitesinde yayın yapabilmektedir. 3840×2160 ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. SN 1000 yazılımı sayesinde oldukça hızlı ve seri yayınlar izleyebilirsiniz. HDR yayın desteği olup HDR10 desteği bulunmaktadır.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde 2.0 sisteminde hoparlörü bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir ses özelliği yoktur.

Bağlantı Özellikleri: Analog ve karasal anten girişi bulunmaktadır. Dahili wifi sistemi sayesinde kablosuz internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Ancak isterseniz LAN / Ethernet girişi sayesinde kablolu olarak internet bağlantısı yapılabilir. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunmaktadır. COAX dijital ses çıkış sistemine sahiptir. Bilgisayar bağlantısı sağlanabilmektedir. Ses ve kulaklık girişinin yanı sıra optik ses çıkışı mevcuttur.

Multimedya Özellikleri: 3 D yayın desteği bulunmuyor. Smart TV özelliği Android 9.0 TV sürümüyle birlikte gelmektedir. Televizyonda Netflix ve Youtube uygulamaları yüklü olarak geliyor. Ancak isterseniz uygulama yükleyebilme imkanı sağlıyor. 4 çekirdekli işlemcisi bulunuyor. Donanım olarak 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası vardır. Ekran yansıtma özelliğinin yanı sıra USB üzerinden müzik, video ve fotoğraf oynatma özelliği vardır.

Nordmende NM50350 50 İnç UHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Evimin oturma odası bir televizyon almak istiyordum. Bunun için araştırma yaparken Bim markete çok ucuz fiyata geldiğini gördüğüm Nordmende 50 inç televizyonu gördüm ve aldım. Kutusundan çıkartırken şık tasarımı ilk dikkatimi şeylerden bir tanesi oldu. Ayaklarını bağlamak çok basit. Bir tornavida sayesinde kolayca takabiliyorsunuz. Kısa bir kurulum beklemesinden sonra izlenebilir hale geldi. Televizyonda ilk dikkatimi çeken şey görüntü kalitesi oldu. Ben bu fiyata bu kalitede görüntü asla beklemiyordum. Kanal geçişleri sırasında kesinlikle bekleme ve donma gibi şeyler olmuyor. Youtube’dan 8k bir video açtım ve gayet güzel destekledi. Smart TV sistemi Android ile desteklendiği için kullanımı çok basit. En teknolojiden uzak birisi bile rahatlıkla kullanabilir.

Nordmende NM50350 50 İnç UHD Android TV Alınır Mı?

Eğer sizde uygun fiyatlı bir televizyon arıyorsanız Normende tam size göre diyebilirim. Nordmende fiyatına göre çok kaliteli ve bol özellikli televizyonlar üretiyor. Fiyat performans açısından baktığınız zaman gayet alınabilir. Özellikle dar gelirli kişiler için çok avantajlıdır.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.