Nordmende 43NM6000F 43 İnç FHD Android TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Bir dönemlerde tüm dünyada adını sıklıkla duyuran marka olan Nordmende’nin 43NM6000F model koldu 43″ Full HD Android televizyonu nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Nordmende 43NM6000F 43 inç FHD Android TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Nordmende, kuruluş olarak bir Alman markasıdır. Hatta dünyanın ilk televizyon üreticilerinden bir tanesidir. Ancak girdiği ekonomik kriz sonrası zor zamanlar geçirmeye başlamış ve daha sonra iflasını açıklamıştır.

Türkiye ise son 10 yıldır televizyon konusunda kendi yerli markalarını üretmektedir. Ayrıca dünya markaları konusunda da yatırımlar yapmaktadır. Nordmende’nin isim hakkını alan Onvo, kendi ürettiği televizyonlara Nordmende markasını basmaktadır. Özellikle Bim marketlerde .ok uygun fiyatlara satılabilen Nordmende hemen her ekran boyutunda televizyonlar satmaktadır. 43 inç ekrana sahip 43NM6000F modeli uygun fiyatı üstün özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Nordmende 43NM6000F 43 İnç FHD Android TV Nasıl ve İyi Mi?

Ekran Özellikleri: 43 inç büyüklüğünde yani 109 cm büyüklüğünde ekranı bulunmaktadır. Bu ekran Full HD çözünürlüğünde yayın sağlayabilmektedir. Dahili uydu alıcısı sayesinde ek bir cihaza ihtiyaç duymaz. Android 13 TV işletim sistemi yüklü olarak gelmektedir. 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde gayet akıcı ve güzel bir televizyondur. Dahili Wifi ve bluetooth bağlantı desteği sunmaktadır. 400 Hz ekran yenileme hızı sayesinde çok seri kanal geçişleri sağlamaktadır. 3 adet HDMI ve 2 adet USB bağlantı yeri bulunmaktadır. Eğer isterseniz klavye ve mouse takabiliyorsunuz. Kulaklık giriş ve optik ses çıkışı bulunuyor. Wi-fi olmasına rağmen eğer isterseniz LAN / Ethernet kablosu ile de internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. 2 adet 10 W gücünde hoparlörü bulunuyor.

Nordmende 43NM6000F 43 İnç FHD Android TV Teknik Özellikleri
Marka Nordmende
Model Kodu 43NM6000F
Ekran Boyutu 43 inç 109 cm
Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
Çözünürlük Standardı Full HD
İşletim Sistemi Android 13 TV
CPU 4 Çekirdekli
Ram 1.5 GB
Dahili Hafıza 8 GB
Wi-fi Var
Bluetooth Var
Hoparlör 2 Adet 10 W
Klavye Bağlayabilme Var
Mouse Bağlayabilme Var
HDMI Girişi 3 Adet
USB Girişi 2 Adet
Dahili Uydu Alıcı Var
Ekran Yenileme Hızı 400 Hz
Garanti Süresi 2 Yıl

Nordmende 43NM6000F 43 İnç FHD Android TV Kullanıcı Yorumu

Evim için bir televizyon almak istiyordum. Daha doğrusu küçük oturma odamda kullanma amacıyla 43 inç ekran büyüklüğüne sahip olmalıydı. Araştırma yaparken Bim markete çok ucuza geldiğini gördüğüm Normende‘nin 43 ekranlı modelini aldım. Gerçekten çok güzel ve kaliteli bir cihaz. Verdiğim parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Kutusundan çıkarttıktan sonra kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Kanal geçişleri sırasında asla bekleme ve takılma gibi şeyler olmuyor. Görüntü kalitesi çok güzel diyebilirim. Youtube’dan 8K video açtım gayet güzel destekledi. Android işletim sistemi olması büyük avantaj. En teknolojiden uzak birisi bile rahatça kullanabilir. Uygulamalar üzerinden yayın izleme çok kolay. Zaten Netflix, youtube gibi uygulamalar yüklü olarak geliyor. Tek tuşla istediğiniz uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Uygulama izlerken kesinlikle atma ve donma gibi şeyler olmuyor. Ses konusunda çok iyi olduğunu söyleyemem. Bu yüzden ben ses sistemi ile birlikte kullanıyorum.

Nordmende 43NM6000F 43 İnç FHD Android TV Alınır Mı?

Nordmende, Onvo tarafından üretiliyor. Her ne kadar eski kalitesinden biraz uzak olsa da yine de parasına oldukça üstün ve özellikli bir televizyon. Orta halli büyüklükte alanlar için oldukça güzel ekran büyüklüğüne sahip. Fiyat performans televizyonu olarak görebilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.