Kuba Speedlight Pro Elektrikli Bisiklet Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumları

Türkiye’nin en büyük elektrikli bisiklet ve motosiklet üreticilerinden bir tanesi olan Kuba’nın Speedlight Pro model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kuba Speedlight Pro elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler günden güne daha fazla yollarda görülmeye başladı. Çünkü bu taşıtlar hem ekonomik hem de çok sağlıklı vasıtalardır. Özellikle kişisel kullanımlarda ve kısa mesafelerde çok etkili araçlardır. Türkiye, elektrikli bisiklet üretimi konusunda dünyanın en ileri gelen ülkelerinden bir tanesidir. Kuba motor şirketi, ilk başlarda motosiklet ve mobilet üretirken, elektrikli bisiklet pazarında da adından bir hayli söz ettirmektedir. Kuba’nın en ileri teknoloji bisikletlerinden olan Kuba Speedlight Pro modeli üstün özellikleri, sağlamlığı ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Hatta Bim ve A101 gibi marketlerde piyasa fiyatının bile altına satılabilmektedir.

Kuba Speedlight Pro Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: RKS üretimi 250 W gücünde motoru bulunuyor. Bu motor 36v 7.8 Ah batarya kapasitesinden güç almaktadır. Tek şarj ile 25-35 km arasında yol yapabilmektedir. Şarj süresi 4-5 saat kadar zaman almaktadır. Dijital LCD ve ışıklı gösterge ekranı bulunuyor. Ekranında toplam yapılan km, anlık hız, kalan şarj süresi ve aydınlatma kontrolü gibi özellikler bulunuyor. Ön ve arka aydınlatma olarak LED ışık kullanılmıştır. 20″ Kenda marka ince lastikleri bulunuyor. Bu bisiklette amortisör sistemi bulunmuyor. Katlanabilme özelliği yoktur. Ancak alüminyum pedalları katlanabilmektedir. Ön ve arka tekerlerinde mekanik disk fren sistemi bulunuyor. Shimano marka vites artırıcısı ve 6 vites sayısı bulunuyor. Bisikletin boş ağırlığı 22 kg olup, 109 kg taşıma kapasitesi mevcuttur. Koltuğunun altında yay bulunuyor. Ayrıca jel seleye yer verilmiştir. Elektrik kısmı yani kabloları su geçirmez yapıdadır.

Kuba Speedlight Pro Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Benim evim ile işim arası git gel 15 km kadar yol tutuyor. Bir binada güvenlik olarak çalışıyorum. Arabamla gitmek istediğim zaman sıkış trafik nedeniyle bu kadar kısa mesafe için bile günümün yaklaşık 2 saati trafikte geçiyordu. Ayrıca toplu taşımaya verdiğim para da cabasıydı. Normalde bisiklet alırdım ama Ankara’nın yollar çok yokuşlu olduğu için kullanımı daha kolay bir araç almam gerekiyordu. Bu sırada Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Kuba Speedlight Pro model elektrikli bisikleti gördüm ve aldım. Ben 80 kilo ağırlığındayım ve motor gücü gayet yeterli geliyor. Yokuşlarda pedal desteği ile yorulmadan çıkabiliyorum. Tam şarj ettikten sonra menzili 20 km’yi rahatlıkla geçiyor. Çukurlardan geçişlerde biraz hissettiriyor olsa da koltuğunun altında bulunan yay bunun fazla olmasını engelliyor. Frenleri çok güçlü ve kısa mesafede durduruyor. Lastikleri çok kaliteli ve kolay kolay patlamıyor. Yağmurlu havalarda da kullanıyorum ve bir şey olmuyor. Suya dayanıklı yapısı sayesinde sorun yaşamıyorsunuz. Gece sürüşleri için ön ve arka aydınlatması yeterli oluyor.

Kuba Speedlight Pro Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Elektrikli bisikletler son yılların en faydalı taşıtlarından bir tanesi. Ekonomi olarak sağladığı fayda bir kaç ay içinde kendi parasını çıkartıyor. Kuba, Türkiye’nin en köklü markalarından bir tanesi olduğu için servis ve kurulum aşamasında zorluk çekmemenizi sağlıyor. Speedlight Pro elektrikli bisiklet parasına göre en iyi fiyat performans araçlarından bir tanesidir. Bim markete piyasa fiyatının neredeyse yarısına geliyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.