Hi-Level HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan HI-LEVEL’in 55 inç HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV modeli nasıl bir televizyon ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Hi-Level 55 inç HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Televizyonu anlatmaya başlamadan önce Hi-level markasından biraz bahsetmek gerekiyor. Hi-level, daha önceleri Vestel çatısı altında üretim yapan bir markaydı. Ancak son yıllarda Sunny garantisi altında satılmaktadır. Hi-level uzun yıllardır uygun fiyatlı olmasının yanı sıra kaliteli ve bol özellikleriyle bilinmektedir. Televizyonlarında fiyatına göre olabilecek hemen her özelliği barındırmaktadır. 55 inç ekran boyutundaki modeli HL55FMN243 model televizyonu teknoloji olarak çok üstündür.

Hi-Level HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ekran Özellikleri: 55 inç yani 139 cm büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. Bu ekran Ultra HD 4K çözünürlük standardındadır. 3840×2160 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. SN 1000 ekran yenileme yazılımı sayesinde 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. HDR yayın desteğinin yanı sıra HDR10 özelliği mevcuttur.

Ses Özellikleri: 16 W gücünde iki adet hoparlörü bulunuyor. Dolby Audio ses çözücüsü sayesinde oldukça net ve kaliteli ses çıkışı sağlamaktadır.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi sistemi bulunmaktadır. Eğer isterseniz ethernet/LAN kablo girişi ile de kablolu internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. 2 adet USB ve 3 adet HDMI giriş yeri bulunuyor. Optik dijital ses çıkış yeri ve kulaklık giriş yeri vardır. Common Interface (CI+) özelliği sayesinde ek kutu olmadan abonelik gerektiren servisler kullanılabilir. Bilgisayar giriş yeri (VGA) bulunmaktadır.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV olmasını webOS 5.0 işletim sistemi ile yerine getirmektedir. Netflix, Youtube ve Prime Video uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Eğer isterseniz WebOS üzerinden uygulama yükleyebilme imkanı sağlıyor. 4 çekirdekli işlemcisi, 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Ayrıca bluetooth, ekran yansıtma ve USB ile fotoğraf, video ve müzik oynatma özellikleri bulunuyor.

Hi-Level HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV Kullanıcı Yorumu

Oturma odasına 55″ ekrana sahip internetli bir televizyon almak istiyordum. Daha çok çocuklar Netflix ve Youtube izleyecekleri için bol özelliği olması gerekiyordu. Ancak araştırma yaparken fiyatlarının bir hayli yüksek olduğunu görüyordum. Bu sırada A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Hi-Level HL55FMN243 model WebOS televizyonu aldım. Daha kutusundan çıkartırken kaliteli yapısı ve şık tasarımı dikkatimi çekti. Çok kolay bir kullanıcı arayüzü var. Teknolojiden uzak olan yaşlılar bile bu televizyonu kolaylıkla kurabilir. Kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Muhteşem kaliteli, canlı ve parlak görüntüsü var. HD yayınları desteklemesi süper. Kanal geçişleri sırasında en ufak bir bekleme ve takılma gibi şeyler olmuyor. Daha düğmeye bastığımda kanal hemen değişiyor. Ses düzeyi çok tatmin edici değil. Odanın diğer ucunda biraz duymakta zorlanıyordum. Bende ek ses sistemi ile bu sorunu çözdüm. Tek düğme ile Netflix ve Youtube bağlantısı sağlayabiliyorsunuz. Zaten akıllı kumandası bir televizyon kullanıcısının en rahat kullanabileceği güzel tasarımlı kumanda. İnternet üzerinden bir şey izlerken asla atma ve takılma olmuyor. Modem evin diğer ucunda olmasına rağmen internet gayet seri ve hızlı çekiyor. Ben 1 yıldır kullanıyorum daha bir kere internet kesintisi ile karşılaşmadım. Evime gelenler televizyonun bu adı çok duyulmuş markalardan bir tanesi olduğunu sanıyorlar. Hatta benden görüp beğenip alan bir kişi bile oldu. Televizyonun çok ince bir çerçevesi var. İzlerken sadece ekran varmış gibi görüyorsunuz.

Hi-Level HL55FMN243 Ultra HD WebOS Smart LED TV Alınır Mı?

Hi-Level markası Türkiye’de uzun yıllardır yer alıyor. Parasına göre oldukça kaliteli ve özellikli televizyonları var. Şuan için arkasında Sunny gibi yaygın servis ağı olan bir marka var. Bir televizyonda olabilecek tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıca bu fiyatlara asla Webos 55 inç televizyon bulamazsınız. Ancak Hi-level sayesinde herkes böylesine kaliteli bir televizyon sahibi olabiliyor. Fiyat performans açısından değerlendirdiğimiz zaman 55 inç televizyonlar arasında en iyilerden bir tanesi. Zaten fiyatı uygun olmasına rağmen A101 markette çok daha ucuza satılabiliyor. Ben 1 yıldan uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Almak isteyen herkese tavsiye ederim.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.