Volta APEC APM5 Elektrikli Moped Nasıl Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticisi olan Volta’nın APEC APM5 üç tekerlekli elektrikli moped modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Apec APM5 üç tekerlekli elektrikli moped inceleme, kullanıcı yorumları ve teknik özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Elektrikli araçlar günden günde daha fazla popüler hale gelmeye başladı. Bunda hiç şüphesiz ekonomik ve kolay ulaşıma imkan vermeleri en büyük rolü oynuyor. Ülkemiz elektrikli bisiklet ve moped konusunda Avrupa’nın en ileri gelen üreticilerinden bir tanesidir. Türkiye’nin yerli markası olan Volta, onlarca model ve kullanım tipinde elektrikli araçlar üretmektedir. Bunlardan bir tanesi de üç tekere sahip olan APEC APM5 modelidir. Hatta A101 gibi indirim marketlerde uygun fiyatlara satılabilen bu araçlar çok fazla rağbet görmektedir.

APEC APM5 Elektrikli Moped Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 1000 w gücünde elektrikli motoru bulunuyor. 60V 20Ah batarya kapasitesi ile 36 km’ye kadar sürüş yapılabiliyor. Ön ve arka tarafında kampana frenlere yer verilmiştir. En yüksek hızı saatte 25 km/s olarak ayarlanmıştır. Moped’in 117 kg boş ağırlığı bulunuyor. 160 kg taşıma kapasitesi vardır. 0’dan %100 seviyesine 7-8 saat kadar bir sürede şarj olmaktadır. 2 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Direksiyon üzerinde dijital LED ekran vardır. Bu ekranda hız, kalan şarj süresi, far ve aydınlatma kontrolü gibi uyarı işaretleri vardır.

APEC APM5 Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Ben Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yaşıyorum. Burası çok düz arazilere sahip. Tarladan meyve sebze toplamak için artık traktörü çalıştırmam çok masraflı oluyordu. Bu yüzden daha ekonomik taşıt almak istiyordum. Ancak sıradan bisikletler çok yorucu olduğundan motorlu bir şey olmalıydı. Çünkü her gün tarlaya üzüm ve kayısı toplamaya gitmem gerekiyor. Bende bu yüzden dolayı kendime elektrikli bir araç almak istiyordum. Araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Apec APM5 model üç tekerlekli moped aldım. Tam şarj ettikten sonra bir kaç tarlamı gezip geliyorum. arka koltuğuna üzüm kasaları koyup eve getiriyorum. Çekişi ve yük taşıma kabiliyeti çok üstün. Eşim ve beni rahatlıkla çekiyor. Yaşadığım yerde çok fazla yokuş yok. Ancak tarla yollarında gayet güzel çekiyor. Şarj süresinin uzun olması biraz dezavantaj olsa da ben akşamdan takıyorum sabaha kadar tam dolu halde alıyorum. Köyümde kahveye falan giderken artık moped kullanıyorum. Kesinlikle yakıttan ettiğim tasarruf şimdiden parasını çıkartmış durumda. Frenleri kampana olmasına rağmen gayet güçlü. Ani fren yapma sırasında kısa mesafe içerisinde aracı durdurabiliyor. Ön aydınlatma sistemi çok başarılı. Zifiri karanlık köy yollarında bile önümü uzun bir mesafe aydınlatıyor.

APEC APM5 Elektrikli Moped Alınır Mı?

Elektrikli araçlar günden güne daha popüler hale gelmeye başlıyor. Biraz önce söylediğim gibi ekonomik ve kullanışlı olmaları en büyük rolü oynuyor. Ayrıca küçük olmaları sebebiyle trafik çilesi çekmenin önüne geçiyor. Volta, elektrikli araçlar konusunda oldukça uzmanlaşmış bir markadır. Ürettiği tüm araçlar teknoloji olarak zamanının en ötesinde araçlar. Apec APM5 moped almak isterseniz A101 markete piyasa fiyatının çok daha altında geliyor. Fiyat performans açısından oldukça iyi bir yerde. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Volta APEC APM5 Teknik Özellikleri
Motor Gücü 1000 Watt
Motor Tipi BLDC
Batarya Kapasitesi 60V 20Ah
Batarya Tipi VRLA Jel
Şarj Süresi 7-8 Saat
Menzil 35-40 km
Net Ağırlığı 117 kg
Taşıma Kapasitesi 160 kg
Maksimum Hızı 25 km/s
Fren Sistemi Ön/Arka Kampana
Aktarma Diferansiyel Motor
Gösterge  Var (Dijital LED)
Aydınlatma Ön/Arka LED
Dikiz Aynası Var
Tekerlek Çapı 3.00-10″
Lastik Basıncı 10 Psi
Oturak Sayısı 2 Kişilik
Direksiyon Kilidi Var
Garanti Süresi 2 Yıl

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.