Fren Müşürü Değişimi Ne Kadar? Fiyatı ve İşçilik Ücreti Kaç TL 2024

Araçlarda bulunan sensörlerden olan fren müşürü ne kadara değişir? Fren müşürü fiyatları ne kadardır? Fren müşürü değişimi işçilik ücreti ne kadar? Sonuç olarak 2024 yılı için fren müşürü değişimi maliyeti hakkında bilgi vereceğiz.

Otomobillerin ilerlemek kadar durması da önemlidir. Aracınızla hızla giderken durmak istediğinizde fren pedalına basarsınız. Bu sırada pedal gücü hidrolik sistem vasıtasıyla westinghouse adı verilen bir pompaya gider. Burada Onlarca kat fazlasına çıkartılan hidrolik basınç hortumlar yardımıyla tekerlerde bulunan balatalara iletilir ve aracınızın yavaşlamış olması gerekir. Frene bastığınızı arkadan gelen sürücülerin fark etmesi gerekmektedir. Ayrıca yeni nesil otomobillerde frene basıldığı zaman hız sabitleyici falan devreden çıkar. Bunun için sürücünün fren yaptığını belli olması gerekir.

Fren Müşürü Yeri
Fren Müşürü Yeri

İlginizi Çekebilir: Fan Müşürü Değişim Fiyatı Ne Kadar?

Fren Müşürü Nedir ve Ne İşe Yarar?

Fren müşürünün yeri fren pedalının hemen üstünde yer alır. Ucunda bir düğme bulunan şalterdir. Siz frene bastığınız anda düğmeye basılır ve aracınızın fren yaptığı algılanmış olur. Fren müşürü eski otomobillerde sadece fren lambasının yanıp sönmesine yararken yeni nesil araçlarda ABS, hız sabitleyici, ESP gibi sistemlerin devreye girmesini sağlar. Bu parçaya her ne kadar fren müşürü adı veriliyor olsa da fren sensörü olarak adlandırılmaktadır. Fren müşürü arıza yaptığı zaman pek çok belirti verir.

Fren Müşürü Arızası Belirtileri Nelerdir?

  • Fren lambalarının sürekli yanması
  • Fren lambalarının hiç yanmaması
  • Hız sabitleyicinin devreye girmemesi
  • ABS arıza lambasının yanması
  • Motor arıza ışığının yanması

Fren Müşürü Değişim Fiyatı Ne Kadar? İşçilik Ücreti Kaç TL 2024

Fren müşürü genelde yerinde çıktığı için arıza yapmaktadır. Çünkü sürekli fren pedalına basıp çekmekten fren sensörü yerinden çıkabiliyor. Yerine takarak arızayı ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak arıza yaptığı zaman değiştirilmesi gerekmektedir.

Fren Müşürü Fiyatları 2024
Tofaş Fren Müşürü 120 Lira
Toyota Corolla Fren Müşürü 300 Lira
Honda Civic Fren Müşürü 320 Lira
Opel Astra Fren Müşürü 275 Lira
Renault Clio Fren Müşürü 175 Lira
Renault Megane Fren Müşürü 200 Lira
Ford Focus Fren Müşürü 210 Lira
Volkswagen Polo Fren Müşürü 325 Lira
Fiat Albea ve Palio Fren Müşürü 150 Lira
Renault 9 Fren Müşürü 125 Lira
Peugeot 307 ve 308 Fren Müşürü 310 Lira
Citroen C4 Fren Müşürü 300 Lira

Fren müşürünü değiştirmek çok uzun sürmez. Ustanız en fazla 1 saatlik süre içerisinde rahatlıkla değiştirecektir. Fren müşürü değişimi işçilik ücreti olarak 200 ile 400 lira arasında bir para isteyecektir. Sonuç olarak 2024 yılı için fren müşürü değişim maliyeti 320 ile 750 lira arasında bir para tutacaktır.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.