APEC APX5 150 cc Maxi Scooter Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Türkiye’nin en büyük iki tekerli taşıt üreticilerinden olan Apec’in Apx5 model 150 cc maxi scooter modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Apec APX5 150 cc maxi scooter kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Ülkemizde artan trafik nedeniyle artık otomobiller yerine motosiklet ve scooter tarzı araçlar daha çok tercih ediliyor. Özellikle yaz aylarında bir çok kişi ulaşımını scooter taşıtlar ile sağlıyor. Türkiye scooter üretiminde dünyanın en ileri gelen ülkelerinden bir tanesidir. Kendi yerli markalarımız sayesinde piyasanın neredeyse tamamında yerli araçlar bulunuyor. Türkiye’nin en büyük iki tekerlekli araçlar üreticisi olan Volta, pek çok yan markasıyla satış yapıyor. Bu markalardan bir tanesi de Apec olarak karşımıza çıkıyor. Elektrikli bisiklet, moped ve scooter tarzı araçlarda Apec çok büyük ürün yelpazesine sahiptir. Apec’in kurye motoru tarzında aracı olan APX5 150cc maxi scooter modeli ise özellikleri ile dikkat çekiyor.

Apec APX5 150 cc Maxi Scooter Yandan Görünümü
Apec APX5 150 cc Maxi Scooter Yandan Görünümü

APEC APX5 150 cc Maxi Scooter Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 149.6 cc hacimli motoru bulunuyor Benzin ile çalışan bu motor 10.6 beygir (7.6 kW) ve 10.7 Nm tork güç üretmektedir. Tek silindirli bu otor S tipi silindir yapısına sahiptir. Aktarma olarak CVT şanzımana yer verilmiştir. Maksimum hızı 95 km/s olarak ölçülmüştür. 12V 7Ah akü kapasitesi bulunuyor. Ön ve arka tarafında hidrolik disk fren kullanılmıştır. 2 kişilik oturma konumuna sahiptir. Yakıt tüketimi 100 km’de 2.8 litredir. Boş ağırlığı 121 kg olup, 150 kg taşıma kapasitesi vardır. APX5 scooterda ABS fren sistemi bulunmaktadır. Ön tarafındaki gündüz LEd far tasarımı çok güzel olmuş. Yakıt deposu hacmi 6.5 litredir.

APEC APX5 150 cc Maxi Scooter Kullanıcı Yorumu

Ben bir yemek dağıtım şirketinde kurye olarak çalışıyorum. Bazen yeri geliyor 250 km yol yapıyorum. Mevcut scooter aracım sürekli arıza vermeye başladığı için yenisini almak istiyordum. A101 markete indirimli olarak geldiğini görünce Apec APX5 150 cc aldım. Gerçekten çok güzel ve az yakan bir motor. Ankara gibi bir şehirde o dimdik yokuşları hiç zorlanmadan çıkıyor. Frenleri çok güçlü ve ABS sistemi çok faydalı. Benim en sevdiğim yönü az yakması oldu. Artık işimden daha fazla kâr ediyorum. Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum daha bir kere bile sorun çıkartmadı. Volta servisi bol olduğu için kolayca yaptırıyorum. Scooterın sürüşü çok konforlu. Amortisörleri ve süspansiyon sistemi çukurlardan geçişlerde fark ettirmiyor. Yol tutuşu ise beklediğimden daha iyi çıktı. Hatta kendisinden iki kat daha pahalı motorlardan daha iyi.

APEC APX5 150 cc Maxi Scooter Alınır Mı?

Yerli markalar scooter üretiminde, kendinden çok daha pahalı markalarla yarışır hale geldiler. Apec APX5 benim ekmek teknem olduğu için bakımlarını aksatmıyorum. Ancak o da beni bir kere bile yarı yolda bırakmadı. Yedek parçaları hem ucuz hem de kolay bulunabiliyor. Çok verimli ve ekonomik scooter. Eğer ihtiyacınız varsa gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.