Apec APM2 Elektrikli Moped Nasıl ve Alınır Mı? Kullanıcı Yorumu ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok satılan elektrikli araç üreticilerinden bir tanesi olan Volta’nın bir markası olan Apec APM2 üç tekerlekli elektrikli moped nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Apec APM2 üç tekerlekli elektrikli moped kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli araçlar günden güne daha fazla yollarda yer almaya başladı. Çünkü hem ekonomik oluyorlar hem de trafik çekilmemesini sağlıyorlar. Türkiye’nin en büyük elektrikli araç üreticilerinden bir tanesi Volta, bu pazarda en çok ürün çeşitliliğine sahip markadır. Özellikle üç tekerli moped konusunda şuan Türkiye pazarında lider konumdadır. Volta, kendi alt markaları ile piyasada daha fazla ürün barındırıyor. Bu kapsamda Apec markası ile yine pek çok elektrikli araç üretiyor. Bu ürettiği modellerden bir tanesi olan APM2 üç tekerlekli elektrikli moped özellikleri ve kullanışlı olmasıyla dikkat çekiyor. Bu araç A101 marketlerde piyasa fiyatının bile çok daha ucuzuna satılabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Apec APM5 Elektrikli Moped İnceleme

Apec APM2 Elektrikli Moped Nasıl ve Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 1000 W gücünde elektrik motoru vardır. Çalışması için gücünü 60V 20Ah bataryasından alıyor. Şarj süresi 7-8 saat kadar bir zaman almaktadır. tek şarj ile 35-40 km kadar yol yapabilmektedir. Son hızı ise saatte 25 km olarak sınırlandırılmıştır. Diferansiyel motor tipine yer verilmiştir. Aracın boş ağırlığı 105 kg olup 90 kg taşıma kapasitesi vardır. tek kişilik oturma konumuna sahiptir. Koltuğundan yan kol ve sırt desteği vardır. Ön ve arka tekerlerinde kampana fren sistemi kullanılmıştır. Direksiyon üstünde LCD dijital gösterge ekranı mevcuttur. Ön LED farları bu gösterge ekranında ayarlanabilmektedir.

Apec APM2 Elektrikli Moped Kullanıcı Yorumu

Benim ayaklarımda sıkıntı olduğu için yürümekte zorlanıyorum. Uzun zamandır tekerlekli sandalye kullanıyordum. Ancak artık kendime daha uzaklara gitmeme imkan sağlayacak bir araç alma zamanı gelmişti. Araştırma yaparken A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Apec APM2 üç tekerlekli elektrikli mopedi gördüm ve aldım. Gerçekten çok işimi görüyor ve elim ayağım olmuş durumda. Artık pazara, markete ve dışarı çıkarken istediğim yere gidebiliyorum. Motor performansı gayet güzel. Ben 80 kilo olmama rağmen dimdik yokuşlarda bile zorlanmadan çıkıyor. Ayrıca tek şarj ile yokuşlu yollarda bile 30 km’den fazla yol yapıyorum. Fren kampana olmasına rağmen gayet güçlü ve güven verici. Ani durmam gerektiğinde kısa mesafede güvenli bir şekilde durduruyor.

Apec APM2 Elektrikli Moped Alınır Mı?

Şehir içi kullanımlar için çok uygun bir araç. Ayrıca gayet ekonomik ve kolay ulaşım sağlıyor. Eğer takip ederseniz A101 markette piyasa fiyatının yarısına satılıyor. Almadan önce şunu bilmelisiniz ki bu aracı kullanmak için B sınıfı ehliyete ihtiyacınız var. Ayrıca arkasında Volta gibi yaygın servis ağına sahip markanın olması avantaj.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.