LG 55UQ75006LF 55 İnç UHD Smart TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden LG’nin 55UQ75006LF model kodlu 55 inç UHD Smart TV modeli nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca LG 55UQ75006LF 55 inç UHD Smart TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Bazı televizyon markaları vardır ki adını duymak bile insana güven verir. Hiç şüphesiz LG bu markalardan bir tanesidir. LG, bugün sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın en büyük üç televizyon üreticisinden bir tanesidir. Bir televizyonda olması gereken neredeyse tüm özellikleri bünyesinde barındıran cihazlar üretmektedir. Eğer televizyon teknolojisinde bir gelişme yaşanacaksa bunu ilk icat edecek markalardan bir tanesi olan LG’nin pek çok modeli bulunuyor. En çok tercih edilen ekran boyutu olan 55″ sınıfındaki modeli olan 55 UQ75006LF modeli özellikleri ve kalitesiyle dikkat çekiyor. LG televizyonları genelde pahalı olmasına rağmen Bim gibi indirim marketlerde çok uygun fiyatlara kampanyalı olarak satılabiliyor.

LG 55UQ75006LF 55 İNÇ UHD SMART TV NASIL VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ekran Özellikleri: 55 inç yani 139 cm büyüklüğünde düz LED ekranı bulunuyor. Bu ekran Ultra HD 4K çözünürlük standardındadır. 50/60 Hz ekran yenileme hızı bulunmaktadır. 3840x2160p ekran çözünürlüğü vardır. HDR yayın desteği mevcuttur. Ayrıca HDR, HLG, HDR 10 Pro ve 4K active HDR gibi özellikleri de mevcuttur. Şuan için piyasada bulunan en iyi ekranlardan bir tanesidir.

Ses Özellikleri: 20 W gücünde iki adet hoparlörü bulunuyor. Dolby digital ses çözücüsü sayesinde en net ses çıkışını sağlamaktadır. Ayrıca yapay zeka destekli ses çıkışı sayesinde en kaliteli sesi vermektedir.

Bağlantı Özellikleri: Dahili wifi olduğu için kablosuz internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Wi-fi 5 sürümü nedeniyle en uzaktan bile kesintisiz internet bağlantısı sağlayabiliyor. Ayrıca kablo ile bağlanabilme için ethernet/LAN kablo giriş yeri mevcuttur. 1 adet USB ve 3 adet HDRMI giriş yerine sahiptir. Optik ses çıkışı bulunuyor. Ancak kulaklık giriş yeri yoktur. Common Interface (CI+) özelliği ile ek bir cihaza ihtiyaç duymadan abonelikli yayınları izleyebilme imkanı sağlıyor. Televizyonda birer adet analog ve uygu anten giriş yeri mevcuttur. Ayrıca dahili uydu alıcısı sayesinde ek cihaz gerektirmez.

Multimedya Özellikleri: 3D yayın desteği yoktur. Smart TV özelliğini webOS 22 yazılımıyla tamamlıyor. Netflix, Prime Video ve youtube uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. Ancak isterseniz sonradan uygulama yükleyebilme imkanı sağlıyor. 4 çekirdekli işlemcisi 1.5 GB ram ve 8 GB dahili hafızası bulunuyor. Bluetooth, ekran yansıtma ve otomatik Türksat kanal güncelleme sistemi gibi pek çok özelliği bulunuyor.

LG 55UQ75006LF 55 İNÇ UHD SMART TV KULLANICI YORUMU

Evimin oturma odasına yeni bir televizyon almak istiyordum. Bu yüzden sürekli araştırma yapıyordum. Daha önce markası çok bilinmedik televizyon almıştım ama çok memnun kalmamıştım. Bu yüzden yeni alacağım televizyonun kaliteli bir marka olmasını istiyordum. LG, ilk araştırmaya başladığım markaydı ama çok pahalıydı. Tam bu sırada Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm 55 inç ekranlı 55UQ75006LF model ultra HD smart tv gördüm ve aldım. Eve getirdikten sonra kısa bir kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Televizyonun ayaklarını bağlamak çok kolay oldu. WebOS işletim sistemi muhteşem performans sergiliyor. Daha ekran açıldığı anda canlı parlak görüntüsü dikkatimi çekti. Sanki bir ekrandan değil yanımda canlı canlı oynuyormuş gibi hissettim. Kanal geçişlerinde falan kesinlikle bekleme olmuyor. Çok seri ve hızlı televizyon. Ses kalitesine hayran kalacağınızdan şüpheniz olmasın. Bir çok ses özelliği bulunması piyasanın en kaliteli ses çıkışını vermesini sağlıyor. Akıllı kumandası muhteşem iş görüyor. Asla düğme karışıklığı falan yaşamıyorsunuz. Smart Tv uygulamasını kullanırken hiç zorlanmıyorsunuz. Zaten Netflix ve Youtube gibi uygulamalara tek tuşa basarak bağlanıyorsunuz. Daha düğmeye basar basmaz Netflix’e giriyor. Diğer televizyonumda uygulamadan atma oluyordu. Bunda saatlerce izlesem bile atma ve donma gibi şeyler olmuyor. Televizyonun görüntüsü muhteşem. Çok ince çerçevesi olması sebebiyle sadece ekranı görüyorsunuz. Yan açılardan bile çok güzel izlenebiliyor. Piyasada en geniş açıdan izleme imkanı sunan televizyonlardan bir tanesi.

LG 55UQ75006LF 55 İNÇ UHD SMART TV ALINIR MI?

Eğer kaliteli bir televizyon almak istiyorsanız LG ilk tercihiniz olmalı diye düşünüyorum. Tamam fiyatları pahalı ama Bim markete çok ucuza kampanyalı ürün olarak gelebiliyor. Sinema keyfinde izleme imkanı sağlıyor. Şuan için satışta olan en kaliteli 55 inç televizyonlardan bir tanesi. İhtiyacınız varsa hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.