Kumtel Vakum Makinesi Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin en çok bilinen ve köklü markalarından bir tanesi olan Kumtel’in HVSE-01 model vakum makinesi nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Kumtel vakum makinesi kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz. 

Yiyecekleri saklamadan önce herkes poşetlere koyar. Poşetlerin içindeki havanın alınması meyve, sebze ve et her ne olursa olsun tazeliğini daha uzun süre korumasına yardımcı oluyor. Yiyecekler önce bir poşete konulur daha sonra poşetin havası alınır. Hava alma işlemine vakumlama adı verilir. Bu iş Kumtel’in vakum cihazı oldukça etkilidir. Çünkü vakum makinesi olmadan poşeti ne kadar sıkarsanız sıkın bir miktar hava muhakkak kalır. Ancak Kumtel vakum makinesi içindeki havayı alırken sonunda poşeti kilitleyebilmektedir. Bu cihaz Bim markette piyasa fiyatından çok daha ucuza satılabiliyor.

Kumtel Vakum Makinesi Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: Bpa içermeyen yapısı sayesinde oldukça etkilidir. 125 Watt motor gücü sayesinde büyük ebatlardaki poşetleri bile vakumlayabilir. Kuru, nemli ve yumuşak gıdalar için uygundur. Vakum sırasında emilen sıvıyı toplama haznesi mevcuttur. Üstünde dijital kontrol paneli bulunuyor. Üzerinde 5 program düğme ile kontrol edilebiliyor. Bu programlar “soslu gıda vakumu, tüple vakumlama, mühürleme, vakumlama ve mühürleme, yumuşak gıda vakumlama” programlarıdır. Kutusunun içinde vakum hortumu ve 3 M kilitli torba çıkmaktadır.

Kumtel Vakum Makinesi Kullanıcı Yorumu

Ben meyve sebzeleri hormonlu almak yerine mevsiminde alıp derin dondurucuya atıyorum. Böylesi çocuklarım ve ailem için daha sağlıklı oluyor. Ancak poşetlerden içinde hava kalması saklama ömrünün kısa olmasına neden oluyordu. Bende bir vakum makinesi almak istiyordum. Araştırma yaparken Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Kumtel HVSE-01 model kodlu vakum makinesini aldım. Mesela kurban sonrası etlerimi kuşbaşı haline getirdim. Daha sonra bu cihazla vakumladım ve dolaba attım. Bir kış boyu etleri tükettik. Örneğin yazın aldığım kirazları vakumlayıp kışın çıkarttığımda tazeliğinden hiçbir şey kaybetmediğini gördüm. Çok iş gören ve faydalı bir cihaz. Mevsiminde yetişen hangi meyve sebze varsa taze taze yemenize yardımcı oluyor.

Kumtel Vakum Makinesi Alınır Mı?

Sizde buzdolabında yiyecek saklıyorsanız muhakkak evinizde bulunması gereken makinelerden bir tanesi. Ayrıca Bim markette piyasa fiyatının çok daha altında satılabiliyor. Hem taze yiyecek tüketmenize olanak sağlarken hem de cebinize faydalı oluyor. Kumtel’in ürettiği her ürün kaliteli oluyor. Kesinlikle gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.