Hyundai i20 LPG Tavsiyesi | i20 1.4 MPI ve CVVT Motor ile En Uyumlu LPG Markası ve Kiti Hangisi

LPG ile uyumlu motoru olan Hyundai’nin 1.4 MPI motoru ile hangi LPG markası ve modeli daha uyumlu. Hyundai i20 1.4 mpi ve cvvt motora hangi lpg kiti taktırılır gibi sorulara yanıt arayacağız. Hyundai i20 ile en uyumlu LPG markası hangisidir.

Benzin fiyatlarının artması sonucunda insanlar artık araçlarına binmeye korkar oldular. Bu yüzden daha ekonomik ulaşım yollarını seçmek istiyorlar. Uzun yıllardır benzinli araç sahipleri LPG taktırarak biniyorlar. Düzgün montaj yapılmış bir LPG kiti yakıt tüketiminde %40-45 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu sebeple herkes LPG’li kullanıyor. LPG kit üreticileri araçlara özel mühendisliğe sahip tesisatlar üretiyorlar. Bu sebeple aracınızın motor tipine en uygun LPG kiti taktırmalısınız.

Hyundai i20 1.4 MPI Motor
Hyundai i20 1.4 MPI Motor

Hyundai i20 1.4 MPI ve CVVT Motora Hangi LPG Kiti Uygun

Kore ve Japon otomobilleri LPG ile en uyumlu motorlardır. Çünkü oralarda yasal olarak LPG’li araç kullanmak tavsiye edilmektedir. Kore otomobilleri ülkemizde çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle Hyundai i20 sorunsuzluğu nedeniyle Türkiye’nin en çok satılan araç modellerinden bir tanesidir. 1.4 litrelik 100 beygir motoru çelik subaplara sahip olduğu için LPG rahatlıkla taktırılabilir. Ancak Hyundai i20 ile uyumlu LPG markaları bulunuyor. İyi bir işçilik sonucunda aracınızı daha az yakıt ile daha uzun mesafelerde kullanabilirsiniz. Öncelikle Hyundai i20 ile uyumlu lpg markası tavsiyeleri listesine bir bakalım.

Hyundai i20 1.4 mpi ve cvvt LPG Tavsiyeleri
# LPG Markası Özellik
1 BRC Platinum Çelik Enjektör
2 Atiker Gold SR6 ECU
3 Lovato E-GO MPI Uyum
4 Landirenzo EVO OBD-2 Bağlantı
5 Zavoli Winner S32 ECU
6 Aldesa Premium OBD – Tam Kit
7 Prins Silverline Uzun Ömürlü
8 Vikars Gold OBD-2 Bağlantı
9 Stargas Hana ECU Sistemli
10 Tartarini Evo-09 Uzun Ömürlü

1- BRC Platinum

Türkiye’nin en çok tercih edilen lpg sistemlerinden bir tanesidir. İtalyan malı olup oldukça sağlam ve uzun ömürlüdür.  Türkiye’nin her yerinde kolaylıkla parçaları bulunabilir. Hyundai i20 1.4 MPI ve CVVT motorlar ile oldukça uyumludur.

 

2- Atiker Gold

Konya’da üretilen bu marka en çok satılan LPG markasıdır. Çünkü yerli malı olması ve kalitesi nedeniyle tercih ediliyor. Ayrıca fiyat olarak rakiplerinden daha uygun. Hyundai i20 ile uyumu çok iyidir.

 

3- Lovato E-Go

İtalyan markası olan Lovato, dünyanın en eski ve tecrübeli LPG sistemleri üreticisidir. Kore otomobilleri ile çok uyumludur. Hyundai i20 sahiplerinin en çok tercih ettiği lpg markalarından bir tanesidir. Sağlam ve sorunsuz lpg kiti üretmektedir. Türkiye’de yaygın servis ağına sahip olduğu için yedek parça konusunda problem yaşatmaz. E-Go serisi MPI ve CVVT motorlar ile uyumludur.

 

4- Landirenzo EVO

Bu marka Arjantin malı olup, dünyanın en çok satılan LPG markalarından bir tanesidir. Özellikle EVO modeli Hyundai i20 1.4 motor ile çok uyumludur. Bu LPG sisteminde kullanılan parçalardan en kalitelileridir. Landirenzo, Türkiye’de yedek parçaları en kolay bulunan LPG kiti üreticilerinden bir tanesidir.

 

5- Zavoli Winner S32

Zavoli, İtalyan markası bir lpg sistemleri üreticisidir. Hemen her motor tipine uygun sistemler üretmektedir. Winner S32 modeli, Hyundai i20 1.4 cvvt ve mpi motor ile çok uyumludur. Bir çok satıcı i20 için zavoli winner s32 modelini tavsiye etmektedir. Ayrıca Türkiye’de en çok satılan markalardan bir tanesidir. Sorunsuz ve sağlam olmasıyla dikkat çekmektedir.

 

6- Aldesa Premium

Bir diğer yerli marka olan Aldesa, son yıllarda adından çok fazla söz ettirmektedir. Japon ve Güney Kore otomobillerinin motorları ile çok uyumludur. Türkiye’de yavaş yavaş en çok tercih edilen lpg markalarından bir tanesi olmuştur. Hemen her şehirde servisi ve yedek parça tedarikçisi bulunmaktadır. Ayrıca öyle kolay kolay arıza çıkartan LPG sistemi değildir.

 

7- Prins Silverline

Eğer LPG sistemlerine bir otomobil markası olarak bakacaksak Prins, Mercedes yerine geçen markadır. Dünyanın en kaliteli LPG sistemi üreticisidir. Hyundai i20 modeliyle Silverline modeli çok uyumludur. Prins, benzin motora en uyum sağlayan kit olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatı her ne kadar yüksek olsa da aracınıza taktırılabilecek en iyi LPG dönüşüm sistemleri arasında yer alıyor. Ayrıca Prins, Hollanda markasıdır.

 

8- Vikars Gold

Bir diğer yerli marka olan Vikars, Hyundai i20 1.4 motorlar ile çok uyumludur. Uygun fiyatı ve kalitesiyle dikkat çekiyor. Uzun yıllardır üretim yapan Vikars, LPG sistemi üretiminde en kaliteli parçaları kullanmaktadır. Fiyat performans kiti olarak tercih edilebilecek en iyi markalardan bir tanesidir.

 

9- Stargas Premium

Türkiye’nin yerli markası olup en eski ve köklü LPG kiti üreticisi konumdadır. 30 yılı aşan tecrübesi ile Stargas Premium modeli Hyundai i20 ile tam uyum sağlamaktadır. Ayrıca tüm illerde yedek parçaları ve ustasını bulmak mümkün. Eğer Hyundai i20 aracınıza hangi lpg uyumlu diyorsanız, Stargas Premium tam aradığınız modeller arasında yer alıyor.

 

10- Tartarini EVO-09

Bir diğer İtalyan malı olan Tartarini, Türkiye’de satılmaya başlayan en eski ithal LPG üreticilerinden bir tanesidir. Hyundai i20 lpg tavsiyesi istenildiği zaman ustaların bir çoğu Tartarini Evo-09 modelini tavsiye etmektedir. Çünkü 1.4 MPI ve 1.4 CVVT motorlar ile tam uyum sağlamaktadır. Fiyat olarak çok pahalı değildir. Ayrıca yedek parçaları Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla bulunabilir.

 

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.