Dijitsu DG 22000 75 İnç uhd Google TV Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli markalarından bir tanesi olan Dijitsu’nun en son çıkarttığı televizyon modellerinden 75 inç ekrana sahip DG22000 Google TV nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Dijitsu DG 22000 75 İnç Google TV kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Türkiye beyaz eşya ve elektronik konusunda son zamanlarda çok fazla yol almıştır. Pek çok yerli marka piyasada uygun fiyatlı televizyonlar üretiyor. Dijitsu, üretim hayatına ilk olarak klima ve soğutma sistemleriyle başlamış, daha sonra beyaz eşya, televizyon hatta cep telefonu bile üretmeye başlamıştır. Dijitsu’nun piyasaya sürdüğü en son televizyon modellerinden bir tanesi olan DG 22000, 75 inç büyük ekranı ve Google TV olmasıyla göz dolduruyor. Hatta bu televizyon Bim marketlerde çok uygun fiyatlara satılabilmektedir.

Dijitsu DG 22000 75 İnç Google TV Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 75 inç yani 190 cm büyülüğünde bir ekrana sahiptir. Ekran çözünürlüğü 3840X2160 pikseldir. DLED teknolojisi kullanılmıştır. Ekran geçişlerine 8 ms gibi kısa bir sürede tepki vermektedir. 178° derece açıdan bile izleyebilme olanağı sağlıyor. 2 adet 8 W gücünde hoparlörü bulunuyor.

Multimedya Özellikleri: Televizyonda Android 12 TV işletim sistemi yer almaktadır. 2 GB dahili ram ve 16 GB dahili hafıza bulunmaktadır. Çift çekirdekli CPU bulunuyor. Prime video, Exxen, Yotube, Netflix, Puhutv ve Blutv uygulamaları yüklü olarak gelmektedir.

Dijitsu DG 22000 75 İnç Google TV Kullanıcı Yorumu

Yeni ev aldığım için bir büyük ekranlı televizyon ihtiyacım vardır. Çünkü evin salonu devasa büyüklükteydi. 75″ ekran yeterli olacaktı ama teknoloji mağazalarında çok para istiyorlardı. Araştırma yaparken Bim markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Dijitsu DG 22000 model televizyonu aldım. Getirirken arabaya sığdıramadığım için arkadaşımdan daha büyük pickup tarzı bir otomobil aldım. Eve getirdikten sonra kutusundan çıkarttım ve ünitenin üstüne yerleştirdim. Kocaman devasa bir ekranı bir ekranı. Kısa bir ilk kurulum aşamasından sonra izlenebilir hale geldi. Gerçekten çok canlı ve parlak renklere sahip ekranı var. Kumandası çok fonksiyonel bir şekilde yapılmış. Tek tuşla Netflix ve Youtube gibi uygulamalara bağlanabiliyorsunuz. Kanal geçişleri sırasında bekleme ve siyah ekran gibi şeyler asla olmuyor. Smart TV bağlantısı çok hızlı. Hatta modem evin diğer ucunda olmasına rağmen hiç kesinti olmuyor. Ayrıca internetten yayın izlerken asla atma ve donma gibi şeylerle karşılaşmıyorsunuz. Bence tek eksik yanı ses kalitesinin pek iyi olmaması. Ben bu sorunu televizyona ek ses sistemi alarak çözdüm. Şuan kullanıyorum ve televizyonumdan çok memnunum.

Dijitsu DG 22000 75 İnç Google TV Alınır Mı?

Dijitsu markasını ön yargılı bakıyorsanız kesinlikle kafanızda kurduğunuz gibi değil. 75 inç televizyon bulmak zaten çok zor. Dijitsu bize az para ile böylesine kaliteli ve büyük bir televizyona ulaşabilme imkanı veriyor. Hatta Bim markete piyasa fiyatının bile çok daha altında geliyor. Eğer sizin de bir 75 inç ekranlı smart tv ihtiyacınız varsa Dijitsu DG-22000 model olanını tavsiye ederim.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.