Ape Ryder Bonobo Elektrikli Bisiklet Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Değişik tasarımıyla dikkat çeken bir elektrikli bisiklet markası olan Ape Ryder’in Bonobo model elektrikli bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Ape Ryder Bonobo elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli araçlar artık günümüzde çok daha fazla yer almaya başladı. Türkiye, elektrikli bisiklet üretimi konusunda Avrupa’nın en büyük ülkesidir. Ayrıca elektrikli bisiklet teknolojisi konusunda oldukça ileridir. Bu ilerlemede RKS gibi markalar lokomotif görevi görmektedir. RKS ana marka olmasına rağmen pek çok alt marka piyasaya sürmektedir. Ape Ryder hangi ülkenin markası diye merak edecek olursanız, Türk malı bir elektrikli bisiklet üreticisidir. Özellikle değişik tasarımı ile dikkat çekmektedir. Bunlardan en ilginç tasarıma sahip modeli olan Ape Ryder Bonobo modeli tıpkı bir Amerikan motosikleti görünümündedir.

Ape Ryder Bonobo Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 250 W gücünde RKS üretimi motoru bulunuyor. Batarya kapasitesi 48V 20Ah ile oldukça etkilidir. Bisikletin kendi ağırlığı 35 kg olup, 155 kg taşıma kapasitesinde sahiptir. Kalın tekerlekli bir model olan Bonobo, Kenda marka 20″ lastiklere sahiptir. Tek şarj ile 70 ile 100 km yol yapabilmektedir. Bu menzil konusunda en ileri elektrikli bisikletlerden bir tanesi olmasını sağlıyor. Bonobo’nun maksimum hızı 25 km/s olarak ayarlanmıştır. Her türlü yol koşulunda kullanmaya yatkındır. Dijital gösterge ekranında hız, yapılan kilometrede ve kalan şarj miktarı gibi parametreleri göstermektedir. 4.5 inç genişliğinde kalın lastikleri sayesinde arazi sürüşlerinde üstün yol tutuşu sağlamaktadır. Shimano marka vites artırıcısı bulunuyor. 7 vites sayısına sahiptir. Bonobo’nun ön tarafında çatal amortisöre yer verilmiştir. Yine arka süspansiyonu mevcut olup titreşimleri çok az seviyede hissettirmektedir. İki kişilik oturma konumu bulunuyor. Ön ve arka tarafında gösterge kontrollü LED aydınlatmaya yer verilmiştir. Bu bisikletin ön ve arka tekerlerinde disk fren sistemine yer verilmiştir.

Ape Ryder Bonobo Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Ben arazide motosiklet ile gezintileri çok seviyorum. Bunun için içten yanmalı motora sahip araçlarım var. Ancak elektrikli bisikletimde olsun isterken Ape Ryder’in Bonobo modeli dikkatimi çekti ve aldım. Gerçekten çok ilginç ve hoş bir görüntüsü. Çok kişi görünce bu nasıl bir şey diye yanıma gelip soruyor. Ankara’nın dağlık arazilerinde uzun süreler kullanıyorum. Neredeyse düz duvara tırmanacak kadar güçlü motoru var. Hızlanması çok iyi ve güçlü. Pedal desteği vermeden bile gayet iyi çekiş sağlıyor. Frenleri gayet güçlü. Aşırı eğimli inişlerde bile gayet güvenli şekilde yavaşlatıyor. Kalın tekerleri sayesinde arazide yola resmen yapışıyor. Arazi sürüşlerinde 50 km menzili geçiyor. Asfaltta kullanırsam 75 km menzili geçiyor.

Ape Ryder Bonobo Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Özgür ruhlu bir yapınız varsa ve güçten hoşlanıyorsanız Ape Ryder Bonobo tam size göre diyebilirim. Farklı tasarımı ve gücü ile dikkat çekiyor. RKS gibi bir markanın arkasında olması servisinin hızlı ve kolay bulunabilir olmasını sağlıyor. Ape Ryder Bonobo şuan Türkiye’de satılan en güzel elektrikli bisikletler arasında.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.