Akel AF380 Midi Fırın Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları, İnceleme ve Özellikleri

Türkiye’nin yerli elektronik ev eşyası üreticisi olan Akel’in AF380 model termostatlı midi fırını nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Akel AF380 midi fırın kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Tüm evlerde bulunan bir elektronik ürün olan fırın ev kadınlarının yemek pişirmede en büyük yardımcılarından bir tanesidir. Neredeyse her türlü yemek fırınlarda pişirilebilmektedir. Ayrıca fırında pişirmek ocakta tavada pişirmeye göre daha sağlıklıdır. Uzmanlar insanların daha çok fırın yemeklerine yönelmesi yönünde uyarıda bulunuyorlar. Piyasada onlarca marka ve modelde fırın bulunuyor. Akel ise Türkiye’nin yerli markası olup çok özellikli ve kaliteli fırınları ucuz fiyatlarla satan bir markadır. Akel’in AF380 model kodlu midi fırını uygun fiyatı ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Hatta bu fırın A101 ve Bim marketlerde çok uygun fiyatlara satılabilmektedir.

Akel AF380 Midi Fırın Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 38 litre hacmi ile 4 kişilik bir aile için yeterli pişirme alanı sunmaktadır. 50 ile 320 derece arasında sıcaklık ayarı yapılabilmektedir. Ayrıca termostatlı olması pişirmenin daha pratik olmasını sağlıyor. 90 dakikaya kadar yapılabilen zaman ayarı ile pişirme bittiğinde sesli uyarı vermektedir. 3 kademe güç seçeneği sunuyor. Ön camı ısıya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Elektrostatik dış boyası sayesinde olası elektrik kaçaklarında oldukça güvenlidir. Bu fırın ile birlikte bir adet emaye tepsi çıkmaktadır. Bu fırının ağırlığı 9 kilogramdır.

Akel AF380 Midi Fırın Teknik Özellikleri
İç Hacmi 38 L
Sıcaklık Ayarı Var (50°-320° C)
Zaman Ayarı Var (0-90 Dakika Arası)
Sesli Uyarı Var
Güç Işığı  Var
Program Sayısı Manuel 3 Kademe
Ön Cam Isıya ve Darbeye Dayanıklı
Termostat Var
Tepsi Sayısı 1 Adet Emaye
Ağırlığı 9 Kg
Garanti Süresi 24 Ay

Akel AF380 Midi Fırın Kullanıcı Yorumu

Evimde kullandığım mevcut fırınım bozulduğu için yenisini almam gerekiyordu. Bu sebeple fırın araştırması yapıyordum. Ben asgari ücret ile geçinmeye çalıştığım için uygun fiyatlı olması gerekiyordu. Bu sırada A101 markete indirimli ürün olarak geldiğini gördüğüm Akel AF380 model midi fırını aldım. Daha kutusundan çıkartırken kaliteli yapısı ilk dikkatimi çeken şey oldu. Pişirme konusunda oldukça başarılı. Mesela fırında pişirmesi en zor yiyeceklerden olan kemikli etleri muhteşem bir şekilde pişiriyor. Geçtiğimiz kuzu kapama yaptım kurutmadan yaptı. Kek konusunda çok başarılı. Kekin altını ve üstünü eşit şekilde yakmadan pişiriyor. Fırın ile yaptığım poğaçalar sanki pastane poğaçası gibi oluyor. Bazen yöresel ekmeğimizi yapıyorum. Kalın hamuru olması sebebiyle alt ve üstünde eşit sıcaklık gelmesi gerekiyor. Sonuç olarak ateş fırınında pişirmiş gibi oluyor. Neredeyse her gün çalıştırıyorum ve bir sorunla karşılaşmadım.

Akel AF380 Midi Fırın Alınır Mı?

Dört kişilik bir aile için gayet yeterli tepsi büyüklüğüne sahip. Pişirme konusunda çok başarılı. Fırınlarda asıl sorun alt ve üstünün dengesiz pişirilmesidir. Ancak Akel‘de bu durumla hiç karşılaşmadım. Teknoloji ve özellik olarak çok üstün. Sonuç olarak parasına göre en iyi fiyat performans fırınlarından bir tanesi diyebiliriz. Ben kesinlikle tavsiye ediyorum ve gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.