Volta VSM Elektrikli Bisiklet Alınır Mı ve Kullanıcı Yorumu

Türkiye’nin en büyük elektrikli araçlar üreticisi olan Volta’nın VSM model elektrikli motorlu bisikleti nasıl ve alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Volta VSM elektrikli bisiklet kullanıcı yorumu, inceleme ve teknik özelliklerine yer vereceğiz.

Elektrikli bisikletler artık günden güne daha fazla görülür oldu. Bunda en büyük rol ekonomik olmaları ve trafik derdine son vermeleridir. Hatta benzinli motosiklet ve mobilet gibi taşıtların bile sayısını azaltmışlardır. Elektrikli bisiklet konusunda Türkiye’nin en eski köklü markalarından bir tanesi olan Volta, çok fazla ürün çeşitliliğine sahiptir. Volta VSM ise bunlardan bir tanesidir. Motosiklet tarzında görüntüsü ile dikkat çekmektedir. A101 gibi marketlerde uygun fiyatlara satılan Volta VSM gerçekten çok iş gören ve kaliteli bir elektrikli bisiklettir.

Volta VSM Elektrikli Bisiklet Nasıl ve Teknik Özellikleri Nelerdir?

Teknik Özellikleri: 220 W gücünde elektrik motoru ile çalışmaktadır. 48V 14Ah batarya kapasitesi bulunmaktadır. Ayrıca bataryası VRLA jel tipindedir. 0’dan %100 şarj seviyesine 6-8 saat arasında gelmektedir. Tek şarj ile 40 km kadar menzile sahiptir. Maksimum hızı 25 km/s olarak belirlenmiştir. Tek kişilik oturma konumuna sahip olup ön tarafında sepeti mevcuttur. Ayrıca ortasında direk olmadığı için scooter tarzı kullanım sağlamaktadır. Dijital gösterge ekranında toplam yapılan km, anlık hız, kalan şarj süresi ve aydınlatma kontrolü gibi özellikler vardır. Ön ve arka tarafında kampana fren sistemine yer verilmiştir. Geniş oturma selesi sayesinde oldukça konforludur.

Volta VSM Elektrikli Bisiklet
Volta VSM Elektrikli Bisiklet

Volta VSM Elektrikli Bisiklet Kullanıcı Yorumu

Ben Ankara’da yaşıyorum. Evimle işim arası 10 km mesafeye sahip. Ancak yoğun trafiği olan bir yerde oturduğum için arabayla gitmek neredeyse bir saatime neden oluyordu. Bu hem yakıt konusunda hem de zaman konusunda beni zorluyordu. Elektrikli bisiklet almaya karar verdim. Araştırma yaparken A101 markete indirimli olarak geldiğini gördüğüm Volta VSM elektrikli bisikleti aldım. Serviste kurulumu yapıldıktan sonra kullanmaya başladım. Gerçekten çok güzel ve iş görüyor. 220 W motoru bana yeterli geliyor ama yokuşlarda baya destek vermem gerekiyor. Sanki biraz daha güçlü bir motor konulsa daha iyi olurmuş. Koltuğu çok rahat ve geniş. Frenleri kampana olmasına rağmen oldukça güçlü. Ani fren yapmam gerektiğinde bile kısa mesafede rahatlıkla durduruyor. Aydınlatması gayet başarılır. Gece sürüşlerinde yolu yeterli seviyede aydınlatıyor. Ankara gibi yokuşu çok olan şehirde bile tek şark ile en az 25-30 km gidebiliyorsunuz.

Volta VSM Elektrikli Bisiklet Alınır Mı?

Bu elektrikli bisiklet kullanması en basit olanlarından bir tanesidir. Ben aldığım için çok memnunum. Özellikle yakıttan ettiğim tasarruf sayesinde kendi parasını şimdiden çıkarttı bile. Aslında motoru biraz daha güçlü olsaydı iyidir. Benim gibi kilolu insanlar daha az yorulurdu. Volta, Türkiye’de en yaygın servis ağına sahip elektrikli bisiklet markası. Karşınızda kolaylıkla muhatap bulabiliyorsunuz. Ayrıca A101 markete indirimli olarak piyasa fiyatının %50 kadar daha düşüğüne geliyor. Eğer sizde takip ederseniz böylesine güzel elektrikli bisiklete sizde sahip olabilirsiniz.

Kaynak: cihazbilgi

Yorum yapın

error: Bu siteden içerik kopyalamak yasaktır.